GÜNÜN MANŞETLERİ

UEFA Avrupa Ligi'nde Grup Maçları Heyecanı Başlıyor

UEFA Avrupa Ligi'nin ilk haftasında 24 maç oynanacak. İşte haftanın maç programı...

- Bu haber 56 kez okundu.

UEFA Avrupa Ligi'nde Grup Maçları Heyecanı Başlıyor
UEFA Avrupa Ligi'nde 2016-2017 sezonu grup maçları heyecanı yarın başlıyor.

Avrupa Ligi'nin ilk haftasında yarın 24 maç oynanacak.

A Grubu'nda yer alan Fenerbahçe, saat 20.00'de başlayacak maçta Chornomorets Stadı'nda Ukrayna temsilcisi Zorya'ya konuk olacak.

Atiker Konyaspor'un H Grubu mücadelesinde Konya Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk'i ağırlayacağı ilk haftada, L Grubu'nda yer alan Osmanlıspor ise Romanya'nın Steaua Bükreş takımını Osmanlı Stadı'nda konuk edecek. İki karşılaşma da saat 22.05'te başlayacak.

İlk haftanın maç programı (TSİ) şöyle:

18.00 Karabağ (Azerbaycan) - Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti)

20.00 Feyenoord (Hollanda) - Manchester United (İngiltere)

20.00 Zorya (Ukrayna) - Fenerbahçe (Türkiye)

20.00 Young Boys (İsviçre) - Olympiakos (Yunanistan)

20.00 APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi) - Astana (Kazakistan)

20.00 Mainz 05 (Almanya) - Saint-Etienne (Fransa)

20.00 Anderlecht (Belçika) - Gebele (Azerbaycan)

20.00 AZ Alkmaar (Hollanda) - Dundalk (İrlanda Cumhuriyeti)

20.00 Maccabi Tel-Aviv (İsrail) - Zenit (Rusya)

20.00 Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti) - Roma (İtalya)

20.00 Astra (Romanya) - Austria Wien (Avusturya)

20.00 Rapid Wien (Avusturya) - Genk (Belçika)

20.00 Sassuolo (İtalya) - Athletic Bilbao (İspanya)

22.05 Standard Liege (Belçika) - Celta (İspanya)

22.05 Panathinaikos (Yunanistan) - Ajax (Hollanda)

22.05 Atiker Konyaspor (Türkiye) - Shakhtar Donetsk (Ukrayna)

22.05 Braga (Portekiz) - Gent (Belçika)

22.05 Salzburg (Avusturya) - Krasnodar (Rusya)

22.05 Nice (Fransa) - Schalke 04 (Almanya)

22.05 PAOK (Yunanistan) - Fiorentina (İtalya)

22.05 Inter (İtalya) - Hapoel Beer-Sheva (İsrail)

22.05 Southampton (İngiltere) - Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti)

22.05 Osmanlıspor (Türkiye) - Steaua Bükreş (Romanya)

22.05 Villarreal (İspanya) - Zürih (İsviçre)

Gruplarda ilk iki sıra tur atlayacak

UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta ilk iki sırayı alacak 24 takım, adlarını son 32 turuna yazdıracak.

Gruplardan çıkan takımlara, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarını 3. sırada tamamlayan 8 ekip eklenecek.

Son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkan takımlar, finale kalma mücadelesi verecek.

Avrupa Ligi'nde 2016-2017 sezonu finaline, 24 Mayıs 2017'de İsveç'in Solna kentindeki Friends Arena ev sahipliği yapacak.

Gruplar

Türkiye'yi temsil eden Fenerbahçe'nin, A Grubu'nda Manchester United, Feyenoord, Zorya, Atiker Konyaspor'un H Grubu'nda Shakhtar Donetsk, Braga, Gent, Osmanlıspor'un L Grubu'nda Villarreal, Steaua Bükreş ve Zürih ile karşılaşacağı Avrupa Ligi'nde gruplar şöyle:

A Grubu: Manchester United (İngiltere), Fenerbahçe (Türkiye), Feyenoord (Hollanda), Zorya (Ukrayna)

B Grubu: Olympiakos (Yunanistan), APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi), Young Boys (İsviçre), Astana (Kazakistan)

C Grubu: Anderlecht (Belçika), Saint-Etienne (Fransa), Mainz 05 (Almanya), Gebele (Azerbaycan)

D Grubu: Zenit (Rusya), AZ Alkmaar (Hollanda), Maccabi Tel-Aviv (İsrail), Dundalk (İrlanda Cumhuriyeti)

E Grubu: Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti), Roma (İtalya), Austria Wien (Avusturya), Astra (Romanya)

F Grubu: Athletic Bilbao (İspanya), Genk (Belçika), Rapid Wien (Avusturya), Sassuolo (İtalya)

G Grubu: Ajax (Hollanda), Standard Liege (Belçika), Celta (İspanya), Panathinaikos (Yunanistan)

H Grubu: Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Braga (Portekiz), Gent (Belçika), Atiker Konyaspor (Türkiye)

I Grubu: Schalke 04 (Almanya), Salzburg (Avusturya), Krasnodar (Rusya), Nice (Fransa)

J Grubu: Fiorentina (İtalya), PAOK (Yunanistan), Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti), Karabağ (Azerbaycan)

K Grubu: Inter (İtalya), Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti), Southampton (İngiltere), Hapoel Beer-Sheva (İsrail)

L Grubu: Villarreal (İspanya), Steaua Bükreş (Romanya), Zürih (İsviçre), Osmanlıspor (Türkiye)

Maç takvimi

UEFA Avrupa Ligi'nde 2016-2017 sezonu maç takvimi şu şekilde:

Grup 1. maçları: Yarın

Grup 2. maçları: 29 Eylül

Grup 3. maçları: 20 Ekim

Grup 4. maçları: 3 Kasım

Grup 5. maçları: 24 Kasım

Grup 6. maçları: 8 Aralık

Son 32 turu ilk maçları: 16 Şubat 2017

Son 32 turu rövanş maçları: 23 Şubat 2017

Son 16 turu ilk maçları: 9 Mart 2017

Son 16 turu rövanş maçları: 16 Mart 2017

Çeyrek final ilk maçları: 13 Nisan 2017

Çeyrek final rövanş maçları: 20 Nisan 2017

Yarı final ilk maçları: 4 Mayıs 2017

Yarı final rövanş maçları: 11 Mayıs 2017

Final maçı: 24 Mayıs 2017

Kamupersoneli.net - AA
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.