Akademik Personel

Akademik Personeller Avrupaya Gidecek

Akademik Personeller Avrupaya Gidecek

2013-2014 yılları arasında faaliyete geçirilen Mevlana Değişim Projesi ile birlikte bir çok öğrenci değişim programlarından yararlandılar. Dünya ülkelerine Türk eğitim-öğretim sisteminin ulaştırılması, başarılı öğrencilerin desteklenmesi, eğitimin süreklileştirilmesi ve globalleştirilmesi anlamında da önemli yerlerde bulunan Mevlana projesine, yeni bir geliştirme daha yapıldı. Mevlana Değişim Projesi kapsamında akademisyenler ve öğrencilerde yurt dışına çıkabilecekler. Bu noktada akademisyenler ve öğrenciler uluslararası platformlarda hem ülkemizi temsil etme şansına ulaşacaklar hem de başarılı gençlerimiz desteklenmiş olacaklar.

Projesi olan Akademisyen ve öğrencilerin yurt dışına çıkabilmelerine olanak sağlayacak olan bu yeni düzenleme ile, Mevlana Değişim Programı’nın daha yoğun kullanılması, ilginin artması ve tüm Dünya’ya ulaştırılması amaçlanıyor. Ayrıca Mevlana Değişim Projesi, Türk Yükseköğretiminin Dünya’ya açılan penceresi olarak da nitelendiriliyor. Bu noktada da önemli bir konumda olduğunu belirtmek gerekiyor.

Akademik Personeller Avrupaya Gidecek

Projesi olan akademik personeller, öğrencilerle beraber yurt dışına çıkabilecek. Bu Türk Yükseköğretim sisteminin, eğitim ve öğretim mantalitesinin de Dünya’ya açılış kapısı anlamını taşıyacak. 2016-2017 yılları arasında 3 farklı kategoriden hizmet verecek olan Mevlana Değişim Programı, proje tabanlı, ülke odaklı ve alan odaklı olmak üzere yürütülecek. Başvurularda bulunmak isteyenler 29 Nisan 2016 tarihine kadar Yüksek Öğretim Kurumuna resmi olarak yapılacaktır. Başvurularda iki üniversitenin de istediği belgeler hazırlanarak gerçekleştirilecek olup, yurtiçindeki üniversite rektörlüklerinin aracılığıyla gerçekleştirilecektir.

Kamupersoneli.net