Gündem

Ankara'daki Terör Operasyonunda 14 Tutuklama

Başkent Ankara’da geçtiğimiz hafta düzenlenen bombalı saldırı sonrası gözaltına alınan 14 kişi tutuklandı.

Ankara’da geçtiğimiz hafta İnönü Bulvarı- Merasim Sokak bağlantısında bombalı araçla düzenlenen bombalı saldırı nedeniyle 28 asker ve sivil personel hayatını kaybederken 61 kişi de yaralandı.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan derinlemesine operasyonlar sayesinde saldırının failleri kısa sürede tespit edildi.
Başkent’teki saldırıyı PKK’nın Suriye kolu YPG terör örgütüne mensup bir kişi tarafından yapıldığı tespit edildi.

Avrupa Birliği ülkeleri, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’ye yapılan bu hain saldırıyı kınadı. Sosyal medya üzerinden örgütlenen milyonlarca insan “Türkiye Yalnız Değildir” etiketiyle destek mesajları verdi.

Türk güvenlik birimleri saldırı sonrası operasyonları derinleştirdi. Yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 14 kişinin tutuklandığı kaydedildi.

BAŞKA BOMBALI ARAÇLAR DA MI VAR?

Sosyal medyada dile getirilen iddialar arasında Ankara’daki bombalı saldırının ardından diğer bazı büyükşehirlerde de saldırı yapılacağı var. Ancak resmi kaynaklar bu iddiaları doğrulamadı. İddialara göre 4 tane daha bombalı araç var ve bu araçlar ile büyükşehirlerde sansasyonel saldırılar yapılması planlanıyor. Konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Eğer saldırı yapılacaksa bu saldırıyı gerçekleştireceği düşünülen araçların plakaları emniyet birimleri tarafından kamuoyu ile paylaşılmadı. Ancak buna rağmen emniyet birimleri birçok ilde alarmın rengini kırmızıya çevirdi. Birçok bölgede devriye görevi yapan emniyet mensupları bulunuyor. Aramalar sıklaştırıldı. Yine bombalı saldırının meydana geldiği Ankara’da da çok sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı gelen bilgiler arasında.