Emniyet Personeli

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden 2016 Nevruz Genelgesi

Emniyet Genel Müdürlüğü 81 İlin emniyet genel müdürlüklerine nevruz genelgesi gönderdi. Detaylar bu haberimizde…

Emniyet Gelel Müdürlüğü terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonların sonrasında bahsi geçen terör örgütlerinin nevruz kutlamalarını kana bulama arzusunda olabileceğini ve teröristlerce yapılacak saldırılara karşı güvenlik tedbirlerinin arttırılmasını içeren genelgeyi 81 ile gönderdi.

Nevruz Bayramı’nın yaklaştığı günlerde emniyet genel müdürlüğü terör örgütlerine karşı önlemleri arttırdı. EGM 81 İl Emniyet Müdürlüğüne gönderdiği genelgede Zayıflayan ve operasyonlar sonucu aşırı kan kaybeden terör örgütlerin nevruz bayramını provake etme ihtimallerinin göz ardı edilmemesinin ve  her sene ülke genelinde Sivil Toplum Kuruluşları, siyasi partiler tarafından da festival havasında kutlanıldığını hatırlattı ve buna karşın terörizm faaliyetlerine karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Tarafından İl Müdürlüklerine gönderilen genelgede terör örgütlerinin faaliyetlerinden önceden haberdar olabilmek için karşı istihbari çalışmaların önemine vurgu yaptı ve bu çalışmalara ağırlık verilmesini istedi. Devlet büyükleri, siyasi parti liderleri ve temsilcilerini terör örgütlerinin hedef olarak seçebileceği ve bu kişilerin bulunduğu yerlerde güvenlik tedbirlerinin arttırılması gerektiği belirtilen genelgede , kanaat önderleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla irtibat halinde olunması gerektiğini vurguladı. 

Güvenlik önlemi olarak miting alanları ve yürüyüş alanları , toplantı salonlarına ilave kamera sistemlerinin yerleştirilmesi gerektiğinden bahsedildi. İstihbarat müdürlüklerinin istihbarat faaliyetlerine ağırlık vermesi gerektiği ve elde edilecek tüm somut bilgilerin süratle paylaşılması gerektiği bildirildi.Etkinliklerde görev alacak emniyet personelinin techizatına dikkat etmesi gerektiği ve tam techizattan taviz verilmemesi gerektiğinden bahsedildi.

 Kamupersoneli.net