Genel

Askeri Lise Sınavı Başvuruları Sona Eriyor

ÖSYM tarafından yapılacak olan  ALS başvuruları bugün 23:59 da bitiyor.

Bilindiği gibi  09.02.2016 tarihinde başlayan sınav başvuruları için bugün son gün. 03.04.2016 Pazar günü  saat 09.30 da  yapılacak olan sınav 120 dakika sürecek. Sınav ücreti 55 Tl olarak belirtilmiştir . Başvuru işlemleri 09.02.2016-22.02.2016 tarihleri arasında Başvuru Merkezleri tarafından veya  elektronik ortam üzerinden yapılacaktır. Yapılan Başvurular, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri içinde alınacaktır.

Başvuru Merkezlerinden işlem yapacak adayların dikkat etmesi gereken diğer bir husus başvuru merkezine şahsen gitmesi gerekmektedir. Kılavuzda belirtildiği gibi aday başvuru formu doldurularak işlem yapılacaktır.  Aday Başvuru Formunda bulunan ilgili alanı adayın öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne onaylatması  gerekiyor .  Onaylanmayan formlar işleme alınmaz. Adaylar, başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlamış olacaktır.

Adaylar isterse sınav ücretlerini bankadan veya Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezinin  internet sitesinde bulunan  “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapabilir bu adaylar için sınav ücretini yatırma işlemi saat 23.59’da sona erecektir,  bankadan ödeme yapmak  isteyen adaylar için ise ücret yatırma işlemi mesai bitiminde son bulmaktadır.  Sınav ücretleri  Ziraat Bankası’nın sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan işlem yapılmaktadır.

Ziraat Bankası şubelerinden veya ATM’lerden ücret yatırılamaz. Akbank’ın tüm şubeleri ATM ve internet bankacılığı ile ödeme yapılabilmektedir ancak KKTC’den başvuracak adaylar hariç, Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı ile ödeme yapılabilir KKTC’den başvuracak adaylar hariç, Türkiye Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ile yatırılabilmektedir.

Sınav başvurusunu yaptığı fakat ücretini yatırmayan adayların başvuruları kabul edilmemektedir.