Sınavlar

ÇED Doğrulayıcı Sınav Yeri Bilgileri

Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü Doğrulayıcı Sınavı için MEB resmi sitesinden sorgulama ekranını açtı. Adayların sınav giriş belgelerini 10 mart 2016 tarihinden itibaren alabilirler denmişti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Doğrulayıcı Sınavı Sınav Yeri Bilgileri Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden öğrenilebilir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Doğrulayıcı Sınavı Sınav Yeri Bilgileri Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden yapılacak sorguyla öğrenilebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığının sorgulama ekranı açıldı.

Sınav konuları da daha önceden açıklanmıştı.Buna göre sınav konularının ana başlıkları şunlardı ; Genel iklim değişkliği bilgileri, Ulusal Çevre Mevzuatı, Sera Gazı emisyonlarının izlenmesi ve raporlanması, Doğrulamaya giriş, doğrulama usul ve esasları, Fosil Yakıtların yanması olarak açıklanmıştı. Sınav soru ve cevap anahtarları çevre ve şehircilik bakanlığının resmi internet sitesi ve meb’in resmi internet sitesinden 21 mart 2016 tarihinde yayınlanacak.Adayların sınav sonuç bilgileri 08 Nisan 2016 tarihinde www.csb.gov.tr ve meb.gov.tr adreslerinden yayımlanacak.Sınav 90 dakika sürecek ve sınava girecek adaylar cep telefonu , hesap makinesi ve benzeri araçlarla sınav salonuna alınmayacak. Sınav binasında sigara içenler hakkında yasal işlem uygulanacak.

Sınava girecek tüm adaylara kamupersoneli.net ailesi olarak başarılar dileriz. Sınav öncesi ve sonrası siz değerli ziyaretçilerimizi sınavlar ve işleyişler hakkında sürekli bilgilendirmeye devam edeceğiz.Bu konudaki gayretlerimizin ödülü olarak sizlerden gelen güzel mailler için teşekkür ederiz.

 Kamupersoneli.net