Meb Personeli

2016 Ağustos Öğretmen Atamaları için Öğretmen Adaylarının Meraklı Bekleyişi Sürüyor

 Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’na 30 Bin öğretmen ataması 10 şubat 2016 tarihinde yapılmış ve atanan öğretmenlerin sevinçleri ayyuka çıkarken atanamayan öğretmenler bir sonraki atamanın haberini gözler olmuştu.

Gelenekselleşen Üzere Her Sene 50 Bin Öğretmen Ataması Gerçekleşiyor

Milli Eğitim Bakanlığı genellikle her sene 50 Bin ortalama öğretmen ataması yapıyor. Şubat ayında 30 bin öğretmenin atadığını göz önüne alırsak 20 Bin öğretmen ataması Ağustos ayında gerçekleşebilir FAKAT! .

2016 Ağustos Atamaları Olmayabilir !

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Sn. Nabi Avcı söz konusu öğretmen atamaların tamamını şubat ayına sabitlemeyi düşündüklerini ve tüm atamaları sadece Şubat ayında yapmayı planladıkları için Ağustos ayında atama olmayabileceği sinyallerini vermişti.  2016 Ağustos atamalarıyla alakalı bir süpriz gelişme yaşanmayacağını varsıyoruz. Milli Eğitim Bakanı’nın görüşleri de bu yönde olmuştu. Şubat 2017’den önce herhangi bir atama haberi gelmeyebilir.

Bir Süpriz Gelişme Yaşanırsa 20 Bin Öğretmen Atanacaktır

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi MEB gelenekselleşen rakamları ve atama dönemini devreye sokarsa 20 bin öğretmen müjdeli haberi alabilir. Gelişmeleri siz değerli ziyaretçilerimiz ve atanamayan değerli öğretmenlerimiz için takip etmeyi sürdüreceğiz. Söz konusu atamalar hakkında düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Değerli Ziyaretçimiz ! Kamu haberleri, memur alımları, MEB  personel haberleri ve çok daha fazlasını kamu personelinin tarafsız sesinden dinlemeye devam etmek için android uygulamamızı cep telefonunuza indirebilirsiniz.Forumlara katılabilir, görüş , öneri, şikayetlerinizi bizlerle ve forum yönetimiyle paylaşabilirsiniz.

Kamu Personeli

Bir Yorum

  1. Bırakın yahu bu işleri ister 50 bin ister 100 bin atama olsun mebin hangi branşları atadığı ortada artık pozitif bilim diye birşey kalmadı hoşgeldiniz dini bilimler diyebiliriz

  2. Atama istiyoruz.çok şeymi istiyoruz. Emeyimizin karşılığını isyiyorux

  3. mağduriyetimiz giderilsin 3000 kontenjan fizik öğretmenlerine ayrılmalı pozitif bilimlere alımlar çoğaltılmalı

  4. Nedir şu öğretmen mağduriyeti arkadaş öğretmen olup vatan a millete hayırlı birer insan olalım dedik ve bu yolda birçok sıkıntı yaşadık şuan gelinen durum ne ağustos ataması yok…ağustosta en az 50 bin alım olmalı..bizi anlayın lütfen.