İş İlanları

Kuşadası Öğretmenevi Geçici İşçi Alımı

 Kuşadası Öğretmenevi geçici işçi alımı ilanını İŞKUR yolu ile yayımlamıştır. Yayımlanan ilanda 2 personel alımı yapılacağı belirtilmiştir. Başvurular ise 5 Nisan 2016 tarihinde başladı ve 14 Nisan 2016 tarihinde sona erecektir. Yayımlanan ilanda Garson personel ve Bulaşıkçı personel alımı gerçekleştirilecektir. Garson personel alımında adayların en az lise mezunu olması gerekiyor. Ayrıca alımlar kura ile olacağından kura 22 Nisan 2016 tarihinde Kuşadası 1. Noterliğinde gerçekleştirilecektir. Kura saati ise 10.00 ile 11.00 arasındadır. Garson personel alımı ilanının detayları şöyle; 
 
TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;  
 
Talep şartlarına durumu uyan İlköğretim ve Ortaöğretim(Lise ve Dengi) Mezunları da talebe başvurabilecektir. 
 
-Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.  
 
-Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.  
 
-Kuraya tabi taleplerde kuranın hangi gün, saat ve adreste çekileceği belirtilecektir.  
 
-Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı ve/veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.  
 
– Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde (Maden Kanunu kapsamında öncelikli başvuranların tamamı) isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. -Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.  
 
-Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.  
 
-İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı ve/veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.  
 
-Kamu Kurum kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.  
 
– Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. -Kuraya tabi olan işgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir. İşgücü talebine şartları uyup müracaat edenler noter kura çekimini izleyebilirler. 
 
Kuşadası Öğretmenevi Bulaşıkçı Personel Alım İlanı  
 
Yayımlanan ilana başvuru tarihileri 4 Nisan 2016 ile 14 Nisan 2016 olarak belirtilmiştir. Başvuru yapacak olan adayların lise ve dengi okullardan mezun olmaları gerekiyor. Personel alımı kura ile yapılacaktır. Kura yeri Kuşadası 1. Noterliği ve 24 Nisan 2016 tarihinde saat 10.00 ile 11.00 arasında yapılacaktır. İlanın detayları ise yukarıda açıklanan garson personel alımı ile aynı şartlarda olacaktır.  
 
 Kamupersoneli.net