İş İlanları

Midyat Engelsiz Yaşam Merkezi 12 Personel Alımı

Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Midyat Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürlüğü 12 bakım elemanı alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvurular bugün itibari ile başladı ve 6 Nisan 2016 tarihinde sonlanacaktır. Adaylar başvurularını Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne yapacaklardır.  
 
12 bakım personeli alımları mülakat ile yapılacaktır. Mülakatlar ise 07 Nisan 2016 tarihinde yapılacaktır. Mülakatlar 7 Nisan 2016 tarihinde saat 9.00’da Midyat Engelsiz Yaşam Merkezinde yapılacaktır.  
 
Midyat Engelsiz Yaşam Merkezi personel alımı yaparken adaylardan bazı şartları karşılamalarını bekliyor. Personel alımı ilanında belirtilen başvuru şartları şöyle; 

BAKIM ELEMANI (12 KİŞİ) BAŞVURU ŞARTLARI 

1. Öğrenim Durumu: 

a) Üniversitelerin 2 yıllık Önlisans bölümlerinin yaşlı bakımı/bakım programlarından (örneğin Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Meslek Yüksek Okulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Yaşlı Bakımı Programı, Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Yaşlı Bakım Programı vb.) mezun kişiler ‘yaşlı bakım elemanı’ olarak istihdam edilebilir şartı aranacaktır. 

b)  İlkokul, ortaokul, ilköğretim, lise ve dengi okul mezunu, önlisans ve lisans mezunu kişilerden Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Modüler HEM Programları içerisinde yer alan hasta ve yaşlı hizmetleri, engelli veya hasta veya yaşlı bakım elemanı modülünden hasta ve yaşlı refakatçi, hasta refakatçi, yaşlı refakatçi, zihinsel engelliler için bakım veya engelli bakım sertifikası sahibi olmaları şartı aranacaktır. 

c)   Üniversitelerin, Lisans veya Önlisans Bölümlerinin yaşlı bakımı/bakım programlarından mezun olan kişiler, ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, lise ve dengi okul mezunu kişilere göre öncelik tanınarak tercih edilecektir.     

2-Yaş Durumu ve Cinsiyeti: 20-35 yaş aralığında ve kadın olması. 

3- Adli Sicil Kaydı: Adli Sicil kaydının bulunmadığını gösterir sabıka kaydı. 

4- Türkiye İş Kurumu Kayıt Belgesi: İş Kura kaydının olduğuna dair belge istenecektir. 

5- Başvuru Tarihi ve Yeri: 05.04.2016 ile 06.04.2016 saat 17:00’a kadar müracaatlar Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde yapılacaktır. 

6- Mülakat Tarihi: 07.04.2016 saat 09:00 Midyat Engelsiz Yaşam Merkezinde yapılacaktır. 

Bir Yorum

  1. Mrb bn onlisans mezunuyum cocuk gelisimi ama benden istediniz yasli bakimi bolumuylr ilgili hicbir sertifikam bulunmamaktadir basvuru yapabilir miyim peki