Kpss

2010 KPSS İle Memur Olanların Vaziyeti Ne Olacak ?

2010 yılında uygulanan KPSS’de soruların sızdırılması hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında Yüksek Öğretim Kurulu Denetleme Kurulu raporunun da bulunduğu genel kültür ve genel yetenek sınavlarının iptali istemini soruşturmayı değerlendiren bölge İdare Mahkemesine gönderdi.  
 
Mahkemeye gönderilen belgelerde delil belge ve itiraflar var ayrıca sınav sorularının daha önceden elde edildiğine dair TÜBİTAK raporu yer alıyor. Öte yandan KPSS soruşturmasının kilit isimlerinden biri polis ekiplerine teslim oldu. Mahkemeye sunulan dosya da itirafçıların ifadeleri delil olarak sunuldu.  
 
Bu bağlamda İdare Mahkemesi sınavın iptali yönünde bir karar verirse 2010 KPSS ile devlet memuru olan binlerce kişinin memuriyeti düşürülebilecek.  
 
Daha önceden soruların sızdırıldığı tespit edilerek eğitim bilimleri sınavı iptal edilmişti. Ayrıca iptal edilen eğitim bilimleri sınavı daha sonra ki bir tarihte tekrarlanmıştı. Ancak genel kültür ve genel yetenek sınavları herhangi bir olumsuzluk görülmediği gerekçesi ile iptal edilmemişti. Bu bağlamda sınava giren adaylardan bazıları sınavın iptali için Bölge İdare Mahkemesine dava açmıştı.  
 
 Kamupersoneli.net 

Bir Yorum

  1. Olurmuş mu öyle şey.kopyacilari timin içeri.kopya cekmeyenlerin ne gunahi var.ne biçim adalet.yüzbin kisi atandi aileleriyle milyonlarca mağdur eder.sayisiz mahkeme acilir.kopyacilarin sinavini iptal edin atin iceri

  2. işde sorun orda 2010 da alınan memur kadrolarında hemen hepsi en az yüzde 30 feto mensupu bu sebeple bencede ipal edilmeli her nekadar adeletsiz gibi görünsede kopya çekmeyenler var cünkü ama hukuk mantığı böyle işler birseyde şaibe varsa o oiş başdan yok hükmündedir bence

  3. bizlerede günah sagliksen ekibiyiz onlarin günahini biz nie ödeyelim

  4. Aradan 6 yil geciyor.pardonda bizim sucumuz ne hakkimizla kazandik atandik ve aradan gecen alti yill.suclu olanlarin memuriyeti son bulsun.mantikli olani budur

  5. Kopya çekmeyen alın teri döken hakkıyla kazanan bizlerin ne günahı var. Kim kopya çektiyse onların cezası kesilmelidir. Zaten kopyacılara hakkımı helal etmiyorum.

  6. 2010 kpss ile 81,845 puanı çok zor şartlarda calisarak aldım ve hicbiryere atanamadim.Boyle serefsizlerin yüzünden. Hakkim haram olsun. ..

  7. Her şey iyi hoşta, bu soruların sızdırıldığının kesinleşmesinden hareketle, yaptığı nete göre diğer yıllara göre daha yüksek alması gerekirken bu yıla mahsus başarı oranının yükselmesinden (çünkü bir çok kişi soruları aldığından full çekmiş) dolayı düşük alıp ta atanamayanların durumu ne olacak.

  8. sadece lisanslıların değil ortaöğretim ve önlisanslılarında sınavının iptal edilmesi gerek..