Askeri Personel

JÖH Fatihler Timi Yüksekova'da

Yüksekova’da Askeri Hareketlilik Sürüyor

Jandarma Özel Harekat’ın gözbebeklerinden Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en iyi timlerinden biri olarak kabul edilen Fatihler Timi Hakkari Yüksekova’da hendek açıp güvenlik güçleriyle çatışma planlamaları yapan bölücü terör örgütü mensuplarına karşı bir operasyon düzenledi. Yüksekova’da yoğun askeri hareketlilik inse devam ediyor. Van’dan gelen 80’e yakın tank ilçe merkezine giriş yaptı. Van’dan gelen bu tanklar Hakkari’de bulunan Tümen Komutanlığı’na yönlendi.

Fatihler Timi Yüksekova’da

Fatihler Timi aslında son zamanlarda operasyonlarıyla sık sık gündeme gelen bir özel harekat timi. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde barınan Özel Harekat Tim’i uzman erbaş ve astsubaylardan oluşuyor. Özel bir eğitim alan bu tim terör operasyonları kapsamında Silopi ,İdil ve Cizre’de operasyonlarda bulunmuş başarı sağlamıştı. Jandarma Özel Harekat’a bağlı Fatihler timi şimdi de Hakkari Yüksekova’da operasyon yaptı. 

Gün Boyu Askeri Hareketlilik Sürdü

Hakkari Yüksekova’daki askeri hareketlilik gün boyuncada sürdü. Tankların geldiğini haberimizin başında belirtmiştik. İlçenin içerisinde çok fazla sayıda hendek ve barikat terör unsurları tarafından kurulmuştu. Bölücü terör örgütünün dağ kadrosuna mensup 500’e yakın bir terörist grubun ilçe içerisinde yuvalandığı belirtiliyor. Çevre birliklerden Yüksekova’ya 15 komando taburu, Polis Özel Harekat (PÖH) Timleri, ve Özel kuvvetler personelininde operasyona katılacağı öğrenildi.

 Kamupersoneli.net