Gündem

Cumhurbaşkanından EGM 171. Yıl Dönümü Kutlama Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Emniyet Genel Müdürlüğünün 171. Yıl dönümü mesajı yayımlandı. Cumhurbaşkanın kutlama mesajı Emniyet Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı şöyle;

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın tebrik mesajları aşağıda sunulmuştur:

“Sayın M. Celalettin LEKESİZ

Vali-Emniyet Genel Müdürü

171. Kuruluş yıldönümünü kutlayan Türk Polis Teşkilatı, ülkemizde huzur, güven ve istikrar ortamının korunmasında en büyük güvencemizdir.

Emniyet güçlerimiz, Anayasa ve yasalara sadakatle, hukuka bağlılıktan ayrılmadan, üstün bir vazife anlayışıyla, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve refah içinde yaşaması için gece-gündüz fedakarca çalışmaktadır.

Kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren Emniyet güçlerimiz, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kendi canlarını ortaya koymaktadır.

171 yıllık bilgi ve deneyimiyle büyük başarılara imza atan Polis Teşkilatımız, son yıllarda hayata geçirilen birçok düzenlemeyle vatandaşlarımızın korkmadan başvurabileceği şefkat kapısı haline gelmiştir.

Emniyet güçlerimizin haklarının iyileştirilmesi, terörle mücadeledeki ihtiyaçlarının giderilmesi, teknolojik altyapının güçlendirilmesi gibi Polis Teşkilatımızı daha ileriye taşıyacak olan her çalışmayı desteklemeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Aziz milletimiz için iftihar kaynağı olan Türk Polis Teşkilatımızın 171. kuruluş yıldönümünü tebrik ediyor, tüm Emniyet mensuplarımıza başarılar diliyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

 Kamupersoneli.net