Akademik Personel Alım İlanları

Üniversiteler Akademik Personel Alımları

Devlet Personel Başkanlığında 3 üniversite akademik personel alım ilanlarını yayımladılar. Yayımlanan ilanlar, Kırıkkale Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi ve Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi şeklindedir.

Kırıkkale Üniversitesi 4 Akademik Personel Alımı

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

İskenderun Teknik Üniversitesi 4 Akademik Personel Alımı 
 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi 15 Akademik Personel Alımı 
 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların ilgili mevzuatta ve ilanda belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Ayrıca yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanmış olması ve 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir. 

Kamupersoneli.net