İş İlanları

Altınova Sulama Birliği Personel Alacak

Altınova sulama birliği yayımladığı ilanını İŞKUR yolu ile duyurdu. Yayımlanan ilana başvurular 12 Nisan 2016 tarihinde başladı ve 21 Nisan 2016 tarihinde sona erecektir. İlanda plastikçi kaynakçı personel alımı gerçekleştirilecektir. Adayların ilana başvuru yapabilmeleri için en az lise ve dengi okullardan mezun olmaları gerekmektedir. Personel alımı kura ile yapılacaktır. Kura yeri Ayvalık Altınova Sağ Sahil Sulama Birliği Hizmet Binası olarak belirtilmiştir. Kura tarihi ise 27 Nisan 2016 saat 10.00 ile 11.00 arası olarak belirtilmiştir. İlanın detayları ise şöyle;

TALEBE BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN DİKKATİNE;

Ayvalık Altınova Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanlığı bünyesinde, en az İlköğretim mezunu, daimi statüde çalışmak üzere, Plastik Boru Alın Kaynağı Belgesine sahip Plastik Kaynakçısı alınacaktır.

-Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde herhangi bir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden, Hizmet Merkezi Biriminden, En Yakın İŞKUR Hizmet Noktasından veya bireysel iş arayan üyeliği yaparak www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

– Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Kuraya tabi olan işgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir. Kuraya tabi taleplere başvuran önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna bildirilir.

– Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

– Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

-Kura çekimi 27.04.2016 tarihinde Saat 10:00’da Ayvalık Altınova Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanlığı Hizmet Binasında yapılacaktır.

Kamupersoneli.net