Ekonomi

Bakan Albayrak'tan soğan talimatı

Soğan fiyatlarının yaklaşık 3 katına çıkmasıyla tekrar gündeme gelen soğan fiyatları ile ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın soğan denetim talimatı verdi. Albayrak’ın soğan talimatı ile harekete geçen ekipler soğan üretiminin yapıldığı Çorum Alaca ilçesindeki  depolara yönelik denetimler yaptı. 

İlçenin büyük soğan üreticisi konumundaki kişilere ait depolarda  denetimde bulunan ekipler tarafından stoklardaki ürün miktarları belirlendi. Depo  denetimlerinde, hasat döneminden itibaren soğanın alış ve satış fiyatları ile  spekülatif fiyat gelişmelerinin yaşandığı son dönemdeki alış ve satış fiyatları  incelendi. Evrak denetimleri de yapılarak, tutanak tutuldu.

Vergi Dairesi Müdürü İsrafil Sezgin’in de katıldığı denetim sonuçları,  vergi incelemeleri için veri teşkil edecek, gerekli bilgiler Ticaret Bakanlığı  ile de paylaşılacak.

Sezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çorum’un tüm ilçelerinde  denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini belirterek, soğan fiyatlarına ilişkin  spekülatif hareketlerin önlenmesi için gerekli yaptırımların uygulanacağını  söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir