Mevzuat

Gediz Üniversitesi Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'nde Değişiklik

Gediz Üniversitesi Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Resmi Gazete’nin 18 Nisan 2016 tarihli sayısında yer aldı. Resmi Gazetenin 18 Nisan 2016 tarihli sayısında yer alan Gediz Üniversitesi Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Yönetmeligin 8 ‘inci Maddesine Fıkra Eklendi


Söz konusu yönetmelik yayımlandığı tarih olan 18 Nisan 2016 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. Gediz Üniversitesi Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in 8 ‘inci maddesine eklenen fıkra aşağıdadır ;


 100 tam puan üzerinden en az 70 alan öğrenciler kayıt olunan programda eğitime başlayabilirler


“(4) Hazırlık sınıfını üçüncü yarıyılın sonunda başarıyla bitiremeyen öğrencilere, ek yeterlilik sınavı hakkı verilir. Bu sınavdan 100 tam puan üzerinden en az 70 alan öğrenciler kayıt olunan programda eğitime başlayabilirler.”.

Resmi Gazete’de yayımlanan Yönetmelik;


GEDİZ ÜNİVERSİTESİ YABANCI DİL HAZIRLIK SINIFI EĞİTİM-ÖĞRETİM VE

SINAV YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 18/8/2014 tarihli ve 29092 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Gediz Üniversitesi Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8 inci maddesine aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

“(4) Hazırlık sınıfını üçüncü yarıyılın sonunda başarıyla bitiremeyen öğrencilere, ek yeterlilik sınavı hakkı verilir. Bu sınavdan 100 tam puan üzerinden en az 70 alan öğrenciler kayıt olunan programda eğitime başlayabilirler.”

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Gediz Üniversitesi Rektörü yürütür.

Kamu haberleri , gündem haberleri ve çok daha fazlası için kamupersoneli.net’i takip etmeye devam edin. Kamupersoneli.net’in android uygulamasını cep telefonunuza indirerek gelişmelerden, duyurulardan ve en yeni kamu haberlerinden her yerde haberdar olma imkanına sahipsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara