Sınavlar

Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınav Sonuçları ( Aday Öğretmen Sınav Sonuçları ) Açıklandı

Milli Eğitim bakanlığı (MEB) resmi internet sayfasından bugün 2 sınavın sonuçlarını açıklıyor. MEB Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür yardımcılığı sınavı ve Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav sonuçları 18 Nisan 2016 (Bugün) açıklanıyor. Söz konusu sınavların öncesinde ve sonrasında değerli eğitimcilerimizin sınav yorumları ve sınavda çıkan soru ve cevapları paylaşmıştık. Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden 2 gün önce Asli öğretmenliğe geçiş sınavı sonuçları açıklanmış kısa süre sonra resmi internet siteden sınav sonuçları geri çekilmişti. 

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor? 

Milli Eğitim Bakanlığı Asli Öğretmenliğe geçiş yazılı ve sözlü sınav sonuçları gün içerisinde açıklanacak. Söz konusu sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz telefonunuza bildirim almak için kamupersoneli.net’in android uygulamasını indirebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından aday öğretmen sınav sonuçlarının ertelenmesi hakkındaki duyuru ;

Aday öğretmenlere 81 İl’de 19 Mart 2016 tarihinde yazılı sınav uygulanmış 21 Mart 2016 – 08 Nisan 2016 tarihleri arasında görev yaptıkları illerde sözlü sınavları yapılmıştır.

Hakkâri ili Yüksekova ilçesi, Mardin ili Nusaybin ilçesi, Şırnak Merkez ve İdil ilçesinde görev yapan ve Aday Öğretmenlik Sınavı´na katılacak durumda olduğu halde sözlü sınava idari izinde olmalarından dolayı katılamayan aday öğretmenlerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına aşağıda sunulan tabloda belirtilen on ilde 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde sözlü sınava gireceklerdir.

Ayrıca sözlü sınavına bakanlıkça ilan edilen tarihte ve görev yaptığı ilde sözlü sınava girmesi gerektiği halde mazeretinden dolayı giremeyen ancak mazereti 14-15 Nisan 2016 tarihinde sona ererek sözlü sınava katılabilecek durumda olan tüm aday öğretmenler de herhangi bir mağduriyet yaşamamaları adına aşağıda sunulan tabloda belirtilen on ilde 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde sözlü sınava gireceklerdir. Bu durumda olan aday öğretmenler sözlü sınavına katılamadığına ilişkin mazeretlerini bildiren dilekçelerini görev yaptığı il milli eğitim müdürlüğüne bildireceklerdir.

14-15 Nisan 2016 tarihlerinde uygulanacak olan sözlü sınavlara katılacak adaylara 11 Nisan 2016 tarihinden itibaren Bakanlığımızın internet sitesi ana sayfasında sözlü sınav giriş belgeleri yayımlanacaktır.

Bahsi geçen aday öğretmenlerimize sözlü sınavlar 14-15 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacağından dolayı yazılı sınavın açıklanma tarihi sınav kılavuzunda belirtilen tarihte mümkün olamayacak olup, nihai sınav puanını belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınav sonuçları 18 Nisan 2016 tarihinde Bakanlığımızın internet sitesi ana sayfasında yayımlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir Yorum