Akademik Personel Alım İlanları

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Devlet Personel Başkanlığında bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 5 akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilana başvuru yapmak için adayların bazı şartları karşılamaları gerekiyor. Bu şartları karşılamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. İşte şartlar; 

Genel Şartlar 

1- ­657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak 

2- ­Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ALES’ten en az 70.0 puan almış olmak 

3­- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS)) en az 50.0 puan veya eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak, 

4­- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir 

5­- Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. 

Unvan Şartlar 

1­- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için en az lisans mezunu olmak ve ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. 

2- ­Atama yapılacak programın Lisans/Önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ten en az 70 puan almış olmak.