Gündem

KPSS'den 80-85 puan alanlar atanamıyor

MHP’nin genel başkan adayı Meral Akşener KPSS’den 80-85 puan alanların atanamadığı bir ortamda gençlerin taşeron işçileğe veya uzman çavuşluğa mecbur bırakıldığını açıkladı.

Kurultay çalışmaları kapsamında Bursa’ya gelen Akşener, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programda partililere hitap etti.

Merak Akşener, “Şimdi bize bunlar ‘koltuk meraklısı’ diyorlar. Evet, ben ve arkadaşlarım sizin adınıza koltuk meraklısıyız. Çünkü ülkücü gençlik, kavruk Anadolu çocukları ya taşeron yanına yada uzman çavuşluğa mahkum edildi bu ülkede. KPSS’den 80-85 puan alan hiçbir gencimiz herhangi bir yere atanamıyor. 35 puan alanlar valinin özel kaleminde, rektörlüğün özel kaleminde, belediye başkanlarının özel kalemlerine 1 ay içerisinde getiriliyor. 1 ay sonra sizin yerinize, sizin hakkınızı alarak o makamlara, o kadrolara oturuyorlar. Onun için biz sizin adınıza, gençlerimizin adına, kadınlarımızın adına bütün koltuklara talibiz. Ben bir televizyon programında dedim ki önce başbakan olacağım, Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olacak. Allah’ın izniyle olacağız. Milletimiz bu sözümü aldı, kabul etti. Ülkücü irade bu sözümü aldı, kabul etti.” şeklinde konuştu.

Kurultay istediklerini belirten Akşener, şöyle konuştu:

“Kaçmayın, gelin, ülkücü iradeye kulak verin. Gelin, ülkücü iradenin, ülkücü ferasetinin, ülkücü irfanın tartısında tartılın. Çıkın odalarınızdan. Yeter, eskittiniz koltukları otura otura. Kalkın o koltuklardan, gelin buraya, dinleyin burayı. Dinleyin gençleri, kulak verin onlara. Dinleyin kadınları, dinleyin asenaları, dinleyin bozkurtları, dinleyin Türk milletinin sesi ne diyor. Giyin ayakkabınızı, eskitin onları. Çıkın odalarınızdan. Açın kulaklarınızı, gelin, buraya gelin. Ülkücülere güvenin.”

MHP genel başkanlığına aday olduğunu dile getiren Akşener, “O terazide tartılmaya hazırım. O terazinin ferasetinde tartılmaya hazırım. O terazinin adaletinde tartılmaya hazırım. O terazinin irfanında tartılmaya hazırım. Bursa’dan ilan ediyorum; ben Milliyetçi Hareket Partisinin genel başkanlığına adayım. Ben kendimi hem size hem de milletimize emanet ediyorum. Siz ne derseniz olur. Siz neyi uygun görürseniz, o olur.” ifadelerini kullandı.