Gündem

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Yeni Anayasa Hakkında Konuştu

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yeni anayasa tartışmalarına ilişkin konuşma yaptı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin, “Ne yazık ki CHP, yine belirli güç odaklarının arzusu çerçevesinde hareket etti. Dört siyasi partinin bulunduğu bir masadan şartlar öne sürerek ayrıldı. Milli iradenin önüne milletten başka kimse şart süremez.” dedi.

Müezzinoğlu, Karaoğlanlar Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde düzenlenen Çirişhane Mahallesi Danışma Meclisi Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin önemli sorunu terörle son 4-5 aydır önemli bir mücadele yürütüldüğünü belirtti.

Terörle mücadelenin son derece başarılı bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Müezzinoğlu, “İnşallah ülkemiz, önümüzdeki kısa süre içinde bu terörle yaptığı mücadeleyi başarıyla sonuçlandıracaktır. Büyük başarılar elde edildi. Son süreçleri de inşallah en kısa sürede sonuçlandırırız.” diye konuştu.

Bakan Müezzinoğlu, yeni anayasa tartışmalarına da değindi.

Anayasa ile ilgili tüm siyasi partilerin taahhüdü olduğunu dile getiren Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

“Buna rağmen ne yazık ki CHP, yine belirli güç odaklarının arzusu çerçevesinde hareket etti. Dört siyasi partinin bulunduğu bir masadan şartlar öne sürerek ayrıldı. Milli iradenin önüne milletten başka kimse şart süremez. Milli iradenin hak ve hukukunu sandıktan çıkanların koruması gerekir ve o masada millet adına iyi, özgürlükçü, demokrasiyi, hukuk devletini, insan onurunu merkeze alan bir anayasanın masada tartışılmasıyla ilgili ‘şu şu şu şartlar’ diyerek, masaya oturulmaz. ‘Bu şartlar yoksa ben bu masadan kaçıyorum’ demek, bu milletin hak ve hukukuna yanlış yapmak demektir. Ne yazık ki CHP başından adında ‘halk’ olmasına rağmen halkı merkeze alamayan hatta halktan, halkın iradesinden, milletten, milletin iradesinden korkan bir anlayışla hep arkasına belirli güç odaklarını ve belirli yapıları alarak siyaset yapmaya çalışıyor. Ülkeye de kendisine de kötülük yapıyor.”

CHP’nin bir an önce kendisine de millete de yanlış yapmaktan uzaklaşması gerektiğini ifade eden Müezzinoğlu, AK Parti’nin millet ve milli iradeyi merkeze aldığını, milli iradenin hak ve hukukunu koruduğunu sözlerine ekledi.