Gündem

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım Terör Olayları Hakkında Konuştu

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Türkiye’de yaşanan terör olayları ve gündem hakkında konuştu. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu bulunmadığını, Kürtlerin PKK terör örgütü sorunu olduğunu belirterek, “Bizim görevimiz terörü ülkemizin gündeminde en alt sıralara indirmektir. Bunun için gereken her şey yapılacaktır. Birinci hedef terör örgütünü milletin arasından çıkarmak, milletle devleti kucaklaştırmaktır.” dedi.

Ödemiş’te, doğalgaz dağıtım şebekesi ilk kaynak yapım töreninde konuşan Yıldırım, bölünmüş yollar yaparak ülkenin kuzeyini güneyiyle, doğusunu batısıyla, hayatları da birbirleriyle birleştirdiklerini belirtti.

“Biz yol bölüyoruz, ama bölücülere yol vermiyoruz” ifadesini kullanan Binali Yıldırım, seçimlerden önce doğalgazın Ödemiş’e geleceği sözünü verdiklerini, bu yılın sonuna doğru ilçenin en az yüzde 30’unun, gelecek yıl ise tamamının doğalgazla buluşacağını söyledi.

– “İktidar olamayınca, konuşma ustası oluyorlar”

Bayındır’da restore edilen külliyenin bugün açılışını yaptığını hatırlatan Yıldırım, bu tarihi eserlerin yıllarca ihmal edildiğini, “Geçmişi olmayanın geleceği olmaz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla tarihi değerlere sahip çıkılmaya başlandığını, bunun da bazı kesimler tarafından kıskanıldığını söyleyerek şöyle devam etti:

“Ne demiştik? Kilometrelerce konuşup bir arpa boyu yol yapmayanlardan olmayacağız, bir arpa konuşup kilometrelerce yol yapacağız dedik. Bunlar tarihleri boyunca, son 50 yıl boyunca arpa boyu yol gitti. Yıllarca iktidar olamayınca, konuşa konuşa, konuşma ustası oluyorlar, onların görevi de bu. Bir de iş yapanlar var. Türkiye’de ne kadar iş yapan varsa hep sağ iktidarların hizmetidir, solda laf çok, iş yok. Özal, Menderes dönemlerine bakın, Türkiye’nin şaha kalktığı dönemlerdir. Bir de tek parti dönemine bakın. Ona girmeyeceğim.”

Bakan Yıldırım, birkaç gün önce büyükşehir belediye başkanının Ankara’ya geldiğini, sorunlarını ilettiğini belirterek, “Sorun varsa çözecek siyasettir. 8-10 sorunu vardı. İlgili bakanlarla görüştürdük, çözdük, İzmir’e uğurladık. Konu vatandaşın derdi olunca bizde siyaset teferruattır.” diye konuştu.

– “78 milyon vatan evladı al bayrağın dalgalanması için askerdir, polistir”

Terör konusuna da değinen Bakan Yıldırım, ülkeyi bölme hayali kuranların, askeri, polisi şehit edenlerin, çocuk yaşlı demeden masum insanların hayatına kast edenlerin, 78 milyon vatan evladının bu al bayrağın kıyamete kadar en yüksekte dalgalanması için asker ve polis olduğunu çok iyi bilmesi gerektiğini vurguladı. Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

“Onun için bu ahmaklar bu sevdadan vazgeçsinler. Enerjileri boşa harcamasınlar. Fikirleri varsa, bu ülke için söyleyecekleri varsa birlik, kardeşlik için bunu ortaya koysunlar. Bu ülke hepimize yeter. Terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yok. Kürtlerin PKK terör örgütü gibi bir sorunu var. Bizim görevimiz terörü ülkemizin gündeminde en alt sıralara indirmektir. Bunun için gereken her şey yapılacaktır. Birinci hedef terör örgütünü milletin arasından çıkarmak, milletle devleti kucaklaştırmaktır. Bunlar kendi marifetleri değil, sırtlarını sıvazlayanlar, gaz verenler var. Ama gün gelecek, onlar bu necip milletin yüzüne bakamayacaklar yaptıklarından dolayı.”

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Biz ancak rükuda Allah’ın karşısında eğiliriz, başka hiçbir yerde eğilmeyiz.” sözlerine de atıfta bulundu.

– “Doğalgaz eylül ayından önce ilçeye verilecek”

İzmirgaz Genel Müdürü Burçin Yandımata ise 17 ilçede doğalgaz arzı sağladıklarını, Ödemiş lisans bölgesinde olmamasına rağmen Belediye Başkanı Mahmut Badem ve Bakan Binali Yıldırım’ın katkılarıyla ilçeyi de doğalgaz lisans bölgesine alarak bu hizmeti sunduklarını, gazın bölgeye eylül ayından önce verilmeye başlanacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından doğalgaz dağıtım şebekesi ilk kaynak yapımı, Asist TT Çağrı Merkezi açılışı ve bisiklet dağıtımı gerçekleştirildi.

Bakan Yıldırım, açılışın ardından çağrı merkezinde, Bursa’dan bir Türk telekom müşterisi ile görüşme yaptı.