Ekonomi

EYT Hakkında Skandal Açıklama! AK PArti'li Vekil'den EYT Yorumu: Boş İşler

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için ‘Boş İşler’ diyen Ak Parti Milletvekili Cahit Özkan, hem CHP Grup Başkanvekili Engin Altay tarafından hem de milyonlarca EYT’linin oluşturduğu sosyal medya gruplarında çok fazla eleştirildi.

Ak Parti Denizli milletvekili Cahit Özkan Emeklilikte Yaşa Takılanların önergesinin mecliste görüşülmesi esnasında EYT için “boş işler” tanımını kullanması CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın tepkisine neden oldu.

AK PARTİ’Lİ ÖZKAN

EYT Hakkında Skandal Açıklama! AK PArti'li Vekil'den EYT Yorumu: Boş İşler

Yıllardır gece gündüz demeden çalışan ve dört gözle meclisten EYT kanunun geçirilmesini bekleyen vatandaşların hislerine tercüman olmak adına söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Ak Parti milletvekili Cahit Özkan’ın “boş işler” tanımını kullanmasına ilişkin olarak şu sözleri söyledi: 

“Milyonlarca insanın feryadı, ‘açız’ diyen insanların feryadı, bizim için ‘boş iş’ değildir. 
AK Partiye mensup arkadaşlar da milletten oy isterlerken “emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını çözeceğiz” dediler. Hatta seçilene kadar Denizli’deki Eyt’li vatandaşa “biz bu sorunu çözeceğiz” diyen Ak Parti vekili, bugün Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunlarına “boş iş” diyor. 

 Ak Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ın emeklilikte yaşa takılanların sorunlarının çözülmesine yönelik meclis önergesine “boş işler” tanımlamasında bulunması milyonlarca EYT’linin oluşturduğu sosyal medya gruplarında da en çok tartışılan konulardan biri oldu. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise sosyal medya hesabı üzerinden Ak Parti oylarıyla red edilen emeklilikte yaşa takılanlar için verilen meclis önergesinin reddine yönelik olarak şu yorumda bulundu: 

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin tutumuyla #EmeklilikteYaşaTakılanlar ın sorununu çözecek teklifimiz yine kabul edilmedi.

Bu sorunu çözene kadar gündemde tutmaya devam edeceğiz. Haksızlıkları gidermek boynumuzun borcudur.

Bir Yorum

  1. Seçimler gelince boş işler dediginiz hakları elinden alınmış insanlar cevap vericek

  2. Merak etmesinler halka yaptığınız bütün boşlukların cevabını sandıkta alacaklar. Yıllardır AKP'destekleyen biri olarak hep sabrettik ama bunların da yapacağı bir şey yok. Ortalık üniversite mezunu işsizle doldu taştı …

  3. Eyt boş iş öyle mi.o zaman dolu bi iş yapın da aldığınız onca paranın bari hakkını verin.ama benim hakkım helâl değildir sizlere bir eyt mağduru olarak…

  4. cebiniz iyi dolduğu icin bizi bos Görüyor sun galiba secimlere gelince görürüz saygısız ca sozler etmek bir millet vekili ne boyle bir soz Yakışmaz millet vekili olmus sin ama neyse anlayan anladı

  5. Aslında bu ve bunun gibi sözde milletin vekillerinin orada olması ve hiç bir işe yaramadiklarını bildiklerini halde halen orada olmaları boş iş, kendileride biliyorlar ki fikirlerini söyleyemezler, tek bir kişi söyler onlar oynar.

  6. Kardeşim insanların hakettiği emekleri bu şekilde boş işler diyeyerek halkın gururuyla oynamayın bu halk nasılsa bunun hesabını sorar yazık günah elin suriyelisine cayır cayır maaş öderken boş işler demiyorlar bu halkın kazanılmış haklarını bu şekilde gasp edemezsiniz konuştuğunuz lafların sonucuna katlanırsınız

  7. o milet vekili hangi ülkede yaşıyor burda halkın dedigini yapmayan bir gelir ve gider kay bolur

  8. Seçimde Boş İşleri Göreceksiniz, Ankara, İstanbul da Elinizden Gidecek…. Anyayı Konya'yı Anlayacaklar 1 Nisan Günü..

  9. Pasa pasa gidersin yarin vekil bey….merak etme kimseye kalmadi orasi sanada kalmaz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir