Spor

Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba'dan Fenerbahçe maçı yorumu

Yeşil-beyazlı ekibin antrenmanı öncesi gazetecilere açıklamalarda  bulunan Aybaba, Fenerbahçe maçına kötü başladıklarını, rakibe çok mesafe  bıraktıklarını, oyunu daraltamadıklarını ve hızlı çıkışlar yapamadıklarını  belirtti.

Rakip baskı yaptığında da tek topla veya uzun topla çıkamadıklarını  aktaran Aybaba, “Fenerbahçe maçında ilk yarı fazla hata yaptık. İkinci yarıda ise  kenarları çok iyi kullandık. Kenar ortalarında topa daha etkili vurabilseydik,  maç içinde farklı bir şey olurdu belki. Muhteşem bir taraftar topluluğu vardı.  Oyuncularım inanılmaz oynadılar. Bu oyun yarım devreye değil, maçın tamamına yansımalı.” diye konuştu.

“İki takımdan biri kırılır”

Aybaba, ligin 19. haftasında karşılaşacakları İstikbal Mobilya  Kayserispor’un teknik direktör Hikmet Karaman yönetiminde ivme kazandığını dile  getirdi.

Zor bir deplasmana gideceklerini vurgulayan Aybaba, “Rakibimiz çok  coşkulu oynayan, çok koşan bir takım. Biz de öyle bir takımız. İki takımdan biri  kırılır diye düşünüyorum. Oyuncularımızın istekleri her geçen gün artıyor. Destek  de artıyor. O nedenle işlerini daha iyi yapacaklar diye düşünüyorum.”  değerlendirmesinde bulundu.

Diafra Sakho’nun sahalara dönüşünü değerlendiren Aybaba, oyuncularının  tamamının iyi ve formda olmasının ellerini güçlendireceğini anlatarak, şöyle  konuştu:

“Alternatif oyuncuda sorunumuz var zaten. Umut Nayir, elimizdeki tek  santrfor. Elinden gelen her şeyi yapıyor, bence çok iyi iş çıkarıyor. Alternatif  oyuncu olunca, iki santrfora dönebiliyorsunuz. Biz de bunu uygulamaya çalıştık ve  ikisi de bir araya geldiğinde çok iyi iş yaptılar. Oyun bir yere gittiğinde siz  tedbir alacaksınız, müdahale edeceksiniz. Farklı bir yöne gittiğinde de farklı  değişiklikler yapacaksınız.”

Hazırlıklar devam etti

Süper Lig’in 19. haftasında 26 Ocak Cumartesi günü deplasmanda  İstikbal Mobilya Kayserispor ile karşılaşacak Bursaspor, hazırlıklarını sürdürdü.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde teknik direktör Aybaba yönetiminde  yaklaşık 1,5 saat süren idman ısınma hareketleriyle başlarken, pas ve basına  kapalı bölümde taktik çalışmalar yapıldı.

Allano Lima, Diafra Sakho ve Barış Yardımcı, salonda fizyoterapist  eşliğinde çalıştı. Gribal enfeksiyon geçiren Stephane Badji ise idmana katılmadı.