Gündem

TEOG Sınavı ve Diğer Her Türlü Sınava Girerken Okunacak Dualar ve Ayetler

TEOG heyecanı Türkçe sınavı ile başladı ve matematik sınavıyla devam etti. Öğrenciler sınavlara uzun zamandır hazırlanıyor. Sınavlara teknik hazırlıkların yanı sıra manevi hazırlıklarda başarıda büyük öneme sahip oluyor.

Sınavlar İçin Manevi Hazırlık

Sınav günleri ve sınava girmeden önce okunacak dualar, ayetlerden bazıları şu şekilde.

Salat-ı Nariye Duası

Sınav günü Salat-ı Nariye Duasını “Ya men leccemel mütekebbirine bi licami azametihi selliim Sellim ya Hafız.” 70 defa okumak sınav esnasında cevapları hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca  “Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî.” ayetininde faziletleri oldukça fazladır. “Rabbi-şrahli sadriy ve yessirlî emrî, vahlul ukdeten min lisanî yefkahü kavlî.” ayetini 11 kere sınav esnasında okuyarak hatırlamakta zorlandığınız soruların cevaplarını hatırlayabilrsiniz.


A’la Suresi Her Derde Derman

Kutsal Kitabımız Kur’anı Kerim’in a’la suresi’nde yer alan ve peygamber efendimizin okuma yazma bilmediği için kendisine gelen ayetleri hatırlamaktan korkması üzerine Hz. Cebrail (A.S) aracılığıyla yaradandan ALLAH(c.c)’tan gelen “Sana Okutacağız ve Unutmayacaksın” manasına gelen “Senukriüke Fela Tensa” ayetini okumanın unutulan şeyleri hatırlama konusunda yardımcı olduğu biliniyor.

Kamu haberleri, gündem haberleri ve çok daha fazlası kamupersoneli.net adresinde. Kamupersoneli.net’in android uygulamasını cep telefonunuza indirerek gelişmelerden ve çok daha fazlasından haberdar olma fırsatına sahipsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara

Bir Yorum