Ekonomi

Ulaştırma Bakanlığından 1 Milyon Kişiye İstihdam İmkanı ! Sınavda 60 Puan Almak Yeterli

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının “Hedef 1 Milyon Amatör Denizci” projesi kapsamında, İstanbul Liman İşletmeleri Müdürlüğü öncülüğünde İstanbul Üniversitesinde amatör denizci eğitimi verilerek sınav yapıldı.

1 MİLYON GENCE BELGE VERİLECEK

İstanbul Üniversitesi Yelken Kulübü Komodoru Hasan Şimşek, etkinlikteki konuşmasında, “Hedef 1 Milyon Amatör Denizci” projesine destek vermek amacıyla yaptıkları çalışmalar neticesinde ilk kez İstanbul Üniversitesinde amatör denizci eğitimi ve sınavının düzenlendiğini söyledi.

Şimşek, üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye’de denize ve denizciliğe olan ilginin artırılması açısından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının başlattığı “1 Milyon Amatör Denizci” projesinin çok değerli ve anlamlı olduğunu anlatarak, denizcilik alanında daha çok çalışmalar yapılması gerektiğini kaydetti.

NİSAN AYINA KADAR TÜM KAYITLAR DOLDU

İstanbul Liman İşletmeleri Müdürlüğü Denizcilik Uzmanı Muhammed Ali Kart, amatör denizci eğitim ve belgelendirme sınavına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, proje doğrultusunda bugüne denk 7 bin kişiye amatör denizci belgesi verildiğini bildirdi. Kart, ülke genelinde nisan ayına kadar tüm sınav kontenjanlarının dolu olduğunu belirterek, bugünkü sınava 200 denizci adayının katıldığını dile getirdi.

ARANAN ŞARTLAR

İstanbul Liman İşletmeleri Müdürlüğü Sınav Koordinatörü Rıdvan Şahinler, amatör denizci eğitim ve belgelendirme sınavına 18 yaşından büyük herkesin katılabileceğini ifade ederek, sürücü belgesi ve gemi adamı olur sağlık raporunun başvuruda bulunmak için yeterli olduğunu söyledi.

Bir saatlik pratik eğitimin sonunda düzenlenen sınavda 60 puan ve üstü not alan adaylar başarılı sayılacak ve uluslararası sularda boyu 24 metreye kadar olan tekneleri kullanabilecekleri amatör denizci belgesine sahip olacak.

Bir Yorum

  1. gemi raporu almak için ver yine dünyanın parsını
    belge hikaye !

  2. Burada da aldı herkes. Sınavdan önce sorular ve cevapları verildi. Sonra da formaliteden sınav yapıldı. Yolda broşür verir gibi dağıtsalar daha mantıklı.

  3. başvurmak için 60 puan yeterli diye başlık atıyorsunuz, ayrıntıda ehliyet ve gemi adamı belgesi gerekli diyorsunuz,nedir bu yani?

  4. Birmilyon kişiden eğitim harcı ve sınav harcı olarak ne kadar para kazanacaksınız birmilyon denizcilik belgeli gence hangi işi vereceksiniz acaba aklınıza saglık

  5. İhraç edilmiş memur ve çocukları girebilir mi? AKP li olan öncelikli mi? Liyakat partisi var mı?

  6. İnsan kısmettinde fazlasina bulamaz Allah herkese gönlüne göre versin bende üç ay oldu işsizim onun için hayırlısı olsun inşAllah

  7. Sınav ücretsiz kazandıktan sonra belge almak için 35 tl yatırıyorsun