Gündem

Bakan Pakdemirli Açıkladı! Pet Shoplarda Bundan Sonda Kedi Köpek Satılmayacak

“Pet shoplarda bundan sonda kedi köpek satılmayacak”

Pet shoplarda bundan sonra kedi köpek satılmayacağını belirten Bakan Pakdemirli, “Biz kötü ortamlarda bu hayvanların sergilenmesini doğru bulmuyoruz. Bunların ya kataloglar ile, internet ortamından ve olabildiğince sahiplenerek olması gerektiğine inanıyoruz. Sahipli hayvanlarını da sokağa terk edenlere yaptırım uygulamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Burası 6 milyon 500 bin liraya mal oldu. Biz sokak hayvanlBakan Pakdemirli Açıkladı! Pet Shoplarda Bundan Sonda Kedi Köpek Satılmayacakarını sahiplendirme konusunda 2004 yılından bu yana yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu hayvanlarımızı ücretsiz sahiplendiriyoruz. Bakıma muhtaç hayvanlarımızı ise burada misafir ediyoruz. Tüm canlıları burada inşallah tüm personelimiz ile hizmet vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Açılışın ardından Bakan Pakdemirli hayvanlar ile yakından ilgilendi. Denizli horozunu kucağına alan Bakan Pekdemir’li köpeklerle oynadı. Barınakta 4 tekniker, 7 veteriner olmak üzere toplam 20 personel görev yapıyor. Hayvan barınağın bünyesinde 4 araç bulunuyor.