Kpss

KPSS Bitiyor Stresi Bitmiyor! (KPSS Ardından Gelecek Sıkıntılı Süreç)

 Yarın yani 22 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilecek olan KPSS Lisans sınavı kapsamında, adayları oldukça sıkıntılı ve stresli bir 24 saat bekliyor. KPSS adayı binlerce kişi, hatta yüzbinlerce aday bulunuyor. Bu noktada da doğru orantılı olarak ilgili sınavın rekabeti, umutları, bekleyişleri haddinden fazla bir noktaya ulaşıyor.


Üniversiteden yıllar önce mezun olup hala kadro bekleyen arkeologlar, sanat tarihçiler ve daha fazlasının umudu olan KPSS…

Herkesin umudu, emeği ve problemi oldukça fazla. Ancak her ne yapılırsa yapılsın, sınav döneminde yaşanacaklardan kaçmak, ya da yaşanmışları tersine çevirmek mümkün değil. Zamanı nasıl geri alamıyorsak, bu noktada artık sınav sonrası da yapılacak bir işlemin kalmadığının farkında olmamız gerekiyor.

KPSS sonrası kendinizi üzmek, acaba başarabildim mi? sorularından kurtulmak ve normal yaşantınıza geri dönmek konusunda kararlı davranalım. Nasıl olsa, ne yapılırsa yapılsın artık sonuca etki edemeyeceksiniz.

Böylelikle hem dışarıdaki sosyal ve aktif yaşantıdan uzaklaşmamış, hem de kendinize daha fazla zarar vermemiş olursunuz. Bu noktada kişilerin en çok dikkat etmesi gereken mevzulardan bir tanesi de budur. Sınav sonrası psikolojik süreçte, kişilerin hem kendilerine hem de sevdiklerine daha fazla zarar vermemeleri adına da dikkat etmesi gerekmektedir.

Kamu haberleri,güncel, siyasi,kültür sanat, teknolojik, bilimsel ve daha birçok konudaki olaylardan haberdar olmak için her zaman ki gibi kamupersoneli.net sitesini takip edebilirsiniz. Dünya’yı avuçlara taşıyan telefonlarınıza, android uygulamamızı yüklemeniz takip etmekte fayda sağlayacaktır. 


Kamupersoneli.net | Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir