Sınavlar

2016 PYBS 11.Sınıf Soruları, Cevapları ve Yorumları (Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı )

 2016  Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (2016 PYBS) 11.Sınıf Soruları, Cevapları ve Yorumları Kamu haberleri merkezi kamupersoneli.net adresinde. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından uygulanan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına yüzbinlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. 5,6,7,9,10 ve 11.sınıflara yönelik yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı, 21 Mayıs 2016 (Bugün) saat 10:00’da başladı ve sınav toplam 120 dakika sürdü. Sınava yurt içinde 812 merkezde ve 47 bin 917 salonda , yurt dışındaki bir merkezde olmak üzere 900 bin civarında öğrenci katılım gösterdi.


Sınav öncesinde özel durumlarını belgelendiren öğrenciler evlerinde veya hastanelerde sınava katıldı. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Sonuçları 15 Temmuz 2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) resmi internet sitesi üzerinden öğrencilere ilan edecek. Sınav sonrası siz değerli öğrencilerimizin yorumlarını merak ediyoruz.  

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı 11.Sınıf Soruları Kolay Mıydı Zor Muydu?

Sınav hakkındaki genel düşünceleriniz neler? Milli Eğitim Bakanlığı’nin sınav tarihini 1 hafta öne çekmesi hakkında düşünceleriniz neler? Sınav hakkında ve MEB hakkındaki tüm duygu ve düşüncelerinizi bizlerle ve değerli öğrencilerimizle paylaşabilir, diğer öğrencilerle sorular ve cevaplar hakkında tartışabilirsiniz.


MEB haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden ve çok daha fazlasından haberdar olabilmek için kamupersoneli.net’in android uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz. Kamupersoneli.net’in android uygulaması google play üzerinden ücretsiz indirilebilmektedir.

Kamupersoneli.net | Ankara

Bir Yorum

  1. 11. Sınıfım 374 le kazanabilir miyim ?? Cevap verin lütfen lütfen…

  2. Arkadaşlar siz puanlarınızı nasıl hesapladiniz yaa . Ben cevaplari bulamadim bulanlar sayfa ısmi verebilirse çok memnun olurum yaa.

  3. zor ama inşAllah olur kazansan bile sadece yurtta kalabilirsin para yok

  4. evet arkadaşlar 330 puan ama maddi durum kötü bayagı alamam dimi yinede :(

  5. Arkadaslar 9 10 ve 11. Siniflar ortak sinav mi oluyor yoksa ayri ayri sinav mi oluyor? lutfen acil cevap

  6. Arkadaşlar pybs sınavı 9-10-11 ortak olup tek sınavdır bu sınavdaki konular 9.sınıftan çıkmaktadır. 11.sınıf taban puan 408 tavan puan 500 dür bu tabi sınav zorluklarına göre değişmektedir.