Gündem

PKK Terör Örgütü Dağılma Sürecine Girdi (İç Çatışmalar Artıyor)

Bölücü terör örgütü PKK’nın sözde liderlerinden Cemil Bayık ile Murat Karayılan’ın il ve ilçelerde devam eden çatışmaların devam etmesi konusunda ciddi görüş ayrılığı içinde oldukları, teröristler tarafından yapılan telsiz konuşmalarına yansıdı. İki grup Yüksekova’daki hezimetin faturasını birbirlerine kestiler, Bu konuşmalar örgütteki derin çatlağı gözler önüne seriyor.


Bölgede yer alan güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, bölücü örgüt içindeki görüş ayrılıkları gün geçtikçe devam ediyor.

Hakkari Yüksekova’da yapılan tüm hazırlıklara rağmen başarısız olunmasının nedeninin, Bayık ve adamlarının korkaklığı olduğu örgüt içinde konuşuluyor.

Özellikle Yüksekova’da Bayık’ın güvendiği elemanı ve sözde Yüksekova sorumlusu Yılmaz Kürdo kod adlı Yusuf Saydut’un devam eden operasyonlar esnasında kaçması, görüş ayrılıklarını büyütüyor. 

Murat Karayılan grubunun telsiz konuşmalarında, Yüksekova’da şehir direnişi için çok büyük hazırlıklar yapıldığı, ilçenin hiçbir şehirde olmayan tünellerle ve “fare yolları” ile donatıldığı ve yoğun bir şekilde silah stoku yapıldığı anlatılıyor.

Uyuşturucu ticareti için stratejik öneme sahip ve mutlaka örgüt hakimiyetinde bulunması gerektiği belirtilen Yüksekova’da hezimet yaşandığını ifade edilen telsiz konuşmalarında, bu hezimetin tek sorumlusu olarak Yılmaz Kürdo kod adlı Yusuf Saydut ve Cemil Bayık gösteriliyor. 

Murat Karayılan grubu, kodlu telsiz görüşmelerinde, Bayık’ın adamı olan Saydut’un Yüksekova’dan kaçarak örgütü yüzüstü bıraktığı belirtiliyor. 
Saydut’un şu an kaçak durumda olduğu ve yakalanarak ihanetle suçlanması gerektiği belirtilen konuşmalarda, Saydut’un aslında “devlet işbirlikçisi bir hain” olduğu dile getiriliyor. 

Murat Karayılan ve Cemil Bayık grupları arasındaki çatlağın, örgüt için derin bir bölünmenin işaretleri olduğu belirtiliyor.

AA
Kamupersoneli.net | Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir