Gündem

Davutoğlu Çifti Başbakanlık Muhabirleri İle Biraraya Geldi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yaklaşık 20 aylık başbakanlık döneminde programlarını takip eden basın mensuplarıyla bir araya geldi ve anılarını paylaştı. 


Ahmet Davutoğlu ile eşi Sare Davutoğlu, Çankaya Köşkü Basın Merkezi’nde haber ajansları, gazeteler ve televizyon kanallarının başbakanlık muhabirleri ile bir araya geldi.

Bir basın mensubunun çocuklarını seven Davutoğlu çifti, gazetecilerle bir süre sohbette bulundu. Basın mensuplarına “Hiç kalbinizi kırdığım oldu mu?” diye soran Ahmet Davutoğlu, “hatırlamıyoruz” cevabıyla karşılaştı.

Bir muhabirin “Televizyon kanallarında bizi izlerken, şaşırdığınız olaylar oldu mu?” sorusuna Davutoğlu cevaben, bazen çay içip, sohbet ettikleri görüşmelerin sanki kriz havası varmış gibi yansıtıldığını anlattı. “Sizler dışarıda acil şu geldi, şunla görüşüyorlar” diyorsunuz, biz ise içeride çay içiyoruz, dışarıdan gören de kriz olduğunu zannediyor.” diyen Ahmet Davutoğlu, bu görüntüleri ise tebessümle takip ettiklerini belirtti.

Gizli konuların basın mensupları tarafından yayınlanması halinde ise hesabı yanındaki görev yapanlara sorduğunu dile getiren Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah ile ilgili basın mensuplarıyla yaşadığı bir olayı paylaştı. Bir gazetecinin “Süleyman Şah ile ilgili bir kriz mi var?” sorusuna “Nedense hocalığım tuttu, ‘Süleyman Şah kim’ dedim o gazeteciye.” diye yanıt verdiğini aktaran Davutoğlu’nun bu sözü üzerine Sare Davutoğlu araya girerek, “Nedense, sanki hiç tutmaz da.” dedi. Bunun üzerine bir gazeteci de “Muhalefete ihtiyacınız yok.” esprisini yapınca Davutoğlu, “Harika, çok iyi, bunu hep kullanacağım.” Dedi. 

Sare Davutoğlu ise samimi, iyi niyetli eleştirinin uzun vadede en iyi dost olduğunun vurgusunu yaptı.

Nerede bende o cesaret?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya’da vatandaşlarla el sıkışması üzerine elinde oluşan ağrıdan da bahsetti. Doktor tavsiyesi ile eline beyaz bir bant yapıştırıldığını dile getiren Ahmet Davutoğlu, “Efendim, ben o kadar kızmışım ki, duvarı yumruklamışım, yetmemiş, Sare Hanıma ‘Sen de sus’ demişim, okudunuz haberleri değil mi? Ben Sare Hanıma ‘Sen de sus’ diyeceğim, bir ben bu nezaketle onu yapmam, bir de bende nerede o cesaret?” diye espri yaptı. 

Sare Davutoğlu ise eşinin kendisi hakkında kötü bir profil çizdiğini ifade etti. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, basın müşavirliğindeki çalışma arkadaşlarının yaşadıklarını da gazetecilere aktardı.

Daha sonra basın mensupları ile fotoğraf çektiren Davutoğlu çifti, Basın Merkezi’nde çalışanlarla da tokalaştı.

Instagramdan paylaştı


Davutoğlu, sosyal medya sitesi Instagramdaki hesabından basın mensuplarıyla çektirdiği fotoğrafı, “Gece, gündüz demeden birlikte çalıştığımız Başbakanlık muhabirleri ile…” notunu yazarak fotoğrafları paylaştı.

AA
Kamupersoneli.net  | Ankara