Meb Personeli

Okul Müdürlerine Yönelik Eğitim Yönetimi Semineri

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre okul müdürlerine yönelik eğitim yönetimi semineri gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

7 ilin imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liseleri müdürlerine yönelik Mardin’de “Eğitim Yönetimi Semineri” düzenlendi.

29 Şubat 2016  ile  04 Mart 2016 tarihleri arasında Mardin Erdoba Elegance Hotel’de gerçekleştirilen seminere; Hakkari, Şırnak, Batman, Siirt, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa illerinde görev yapmakta olan imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liseleri müdürleri katılım sağladı ve bu illerin Din Öğretimi Biriminden sorumlu şube müdürleri katılım sağladı.
 
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in katılımcılara telekonferans yöntemiyle seslendi.Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in katılımcılara telekonferans yöntemiyle seslendiği seminerde;
 
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ercan DEMİRCİ,
Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ,
Rehberlik ve Denetim Başkanı Atıf ALA,
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet AĞIRAKÇA,
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmed Halil ÇİÇEK,
İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Merkez Atama Daire Başkanı Fethi Fahri KAYA,
Araştırmacı – Yazar Ahmet TAŞGETİREN,
Araştırmacı – Yazar Veli KARATAŞ,
Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanları; İhsan ERKUL, Osman DEMİRGÜL, Mehmet Nezir GÜL, Abdulhalik BAŞ, Yusuf AKBAŞ sunumları ve söyleşileriyle katılım sağladılar. 
 
Programda eğitim görevlilerince; İnceleme, Soruşturma, Muhakkiklik ve Rehberlik Denetimleri, İnsan Yönetiminde Etkili İletişim ve Protokol Kuralları, Milli Eğitim Politikaları ve Eğitim Yönetimi, Eğitim Yönetiminin Felsefi Temelleri, Okulda Sosyal ve Kültürel Faaliyetler, Geçmişten Geleceğe Ülkemizde Din Eğitimi, İslam Dünyasında Değişen Dinamikler ve Türkiye gibi başlıklarda seminerler verildi.
 
Örnek Uygulamalar başlığında; her ilimizden faaliyetleriyle öne çıkan okul müdürlerimiz özgün ve örnek olabilecek faaliyetlerini diğer okul müdürlerine anlatma imkânı buldular.
 
Çalıştaylarda ise; öğrenci başarısı, eğitimle ilgili özgün ve örnek uygulamalar, okul ve okuma kültürü, ideal yönetici, velilerin eğitim ve yönetim süreçlerine katılımı vb. konularda okul müdürleriyle birlikte değerlendirmeler yapıldı.
 
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü personelinden; Ali Kemal ACAR, Abdullah CEVİZCİ, Murat KARAKAYA, Mustafa YILDIZ, Betül Didar AKKUŞ, Sevde HIZLI ve Musa AKTAŞIN koordinesinde gerçekleştirilen ve oldukça verimli geçen seminer programı, Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ’ın kursiyerlere belgelerini vermesiyle sonlandırıldı.

Kamupersoneli.net