Sınavlar

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? KPSS Puanım Ne Kadar Süre Geçerli?

KPSs 2016 Lisans Genel Kültür Genel Yetenek Eğitim bilimleri sınavları 22 Mayıs Pazar günü yapıldı. Sınav sonrası adaylar sınavda çıkan soruların cevaplarını araştırmaya başladılar. ÖSYM son yıllarda düzenlediği sınavları kısa sürede açıklıyordu. Ancak KPSS lisans sınavı sonuçlarını sınavdan uzun bir süre sonra açıklayacak. İşte o tarih..

KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KPSS ortaöğretim ve önlisans başvuru tarihleri belirlenirken lans sınavına giren adayların sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da belirlendi. ÖSYM sınav yönetmeliklerinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin yayımlanmasından sonra sınav sonuxunun 14 Temmuz 2016 Perşembe günü açıklanacağını duyurdu. 

KPSS Puanı Ne Kadar Geçerli?

Sonuç açıklanma tarihinin ileri alınmasından sonra yapılan açıklamada; sınavın açıklanacağı tarihe kadar kamu kurumlarına alınacak olan adaylar, en son girdikleri sınavın puanını kullanarak başvurabilecekleri. Sınav sonucunun ilan edilmesinden sonra ise yeni KPSS puanları kullanılacak.

Son dakika haberleri, kamu haberleri, memur haberleri, atama kararları, sınav ilanları ve daha fazlasına kamupersoneli.com internet sitemizten veya kamupersoneli.net android uygulamamızı cep telefonunuza indirerek haberdar olabilirsiniz.

Kamupersoneli.net  | Ankara

Bir Yorum

  1. ee tabi o sordukları Türkçe paragraflarını kendileri ancak iki ayda zor okurlar hele o matematik çözümleri aylar sürer tabiki