Politika

Öznür Çalık Görevi Nükhet Hotardan Devraldı

AK Parti’de sosyal politikalardan sorumlu genel başkan yardımcılığına getirilen Öznur Çalık, yeni görevini Nükhet Hotar’dan devraldı. 


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) görev değişikliklerinin ardından devir teslim törenleri sürüyor.

Parti genel merkezinde düzenlenen törene, ailesi ve partisinin Malatya teşkilatından gelenlerle katılan Çalık, çok önemli ve ulvi bir görevi devralmasının mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Çalık, AK Parti’nin felsefesinde, sosyal devlet anlayışının oluşturulması ve oturtulması için iktidarları döneminde çalışmalar yaptıklarını ifade etti. 

Partide daha önce sosyal işler başkanlığı olan birimin isminin sosyal politikalar başkanlığı olarak değiştiğine dikkati çeken Çalık, şunları söyledi:

“Başkanımın bunca yıllık emeği, inşallah bizlere vermiş olduğu destekle devam edecek. Ondan almış olduğum bayrağı daha yukarılara çıkarmak için ben de elimden gelen tüm gayreti ve çabayı sarf edeceğim. Kurucu liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın koymuş olduğu ilkeler çerçevesinde, onun çizmiş olduğu yolda hep birlikte Allah nasip ederse ilerleyeceğiz. Yeni Genel Başkanımız, Başbakanımız Binali Yıldırım ile AK Parti Genel Merkezi’nde sosyal politikalar adına kadınlarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz ve toplumun kanayan tüm kesimleri ile mağdur coğrafyalar dahil olmak üzere yapacağımız çalışmalarda burada olacağız.” 

Öznur Çalık, “AK Parti ailesi olarak kutlu yürüyüşe hep birlikte devam edeceğiz.” dedi. 

Hotar da yaptığı konuşmada, sosyal politikalar başkanlığı olarak ülkenin, partilerinin ve hükümetin belirlediği sosyal politikalara, öncelikle dezavantajlı gruplar olmak üzere ülke genelini ilgilendiren sosyal restorasyon sürecine ilişkin güzel çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak, görevi devredeceği Çalık’ın bu hizmetleri geliştirerek yenilerini inşa edeceğine inandığını ifade etti. 

Törende, Çalık ve Hotar birbirlerine çiçek sunarak, yeni görevlerinde başarı dileklerinde bulundu. 

Nükhet Hotar, dün açıklanan AK Parti MYK’da Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti.

AA
Kamupersoneli.net  | Ankara