Eğitim

Arapça Yarışmaları Finalleri Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde haberler bölümünde 26 Mayıs 2016 tarihinde bir açıklama yayımlandı. Açıklamada Arapça Yarışmaları Final Heyecanının Başlayacağı belirtildi.

Açıklamanın detayları ise şöyle; 

25 bin Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulu öğrencisinin katılımıyla il ve bölge finalleri gerçekleştirilen 7. Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarının Türkiye finalleri, 29-30-31 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara Kızılcahamam’da yapılacak.
 
Genel Müdürlüğümüzün, Akademi Lisan İlmî Araştırmalar Derneği danışmanlığı ve MİHVAK işbirliği ile gerçekleştirdiği yarışmalar; Türkiye genelindeki 10 yarışma bölgesinde, 8 dalda finale kalan 68 okulun katılımıyla gerçekleştirilecek. Finallerde farklı kategorilerde 3 dalda 130 imam hatip ortaokulu öğrencisi, 5 dalda 116 Anadolu imam hatip lisesi öğrencisi ile öğrencileri yarışmalara hazırlayan 71 öğretmen ödüllendirilecek.
 
İmam hatip ortaokulları kategorisinde Arapça Şiir Okuma Yarışması, Arapça Hikâye Canlandırma Yarışması ve Arapça Çocuk Şarkıları Yarışması; Anadolu imam hatip liselerinde Arapça Bilgi Yarışması, Arapça Şiir Okuma Yarışması, Arapça Metin Canlandırma Yarışması, Arapça Hat-Kaligrafi Yarışması; Uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde Arapça Şiir Okuma Yarışması ve Arapça Metin Canlandırma Yarışması; proje Anadolu imam hatip liselerinde ise bu yıl ilk defa, Arapça Münazara Yarışmasının Türkiye finalleri yapılacak.

Kamupersoneli.net / ANKARA