Sınavlar

Direksiyon Sınavı Ne Zaman Yapılacak? ( Direksiyon Sınavı Neden Zorlaştırıldı?)

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Ehliyet sınavı sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra adaylar tarafından direksiyon sınavının ne zaman yapılacağı merak konusu haline geldi.

Peki direksiyon sınavı ne zaman yapılacak?  

Sürücü belgesine sahip olmak isteyen adaylardan ilk aşamada ehliyet sınavında başarılı olmaları talep ediliyor. İkinci aşama ise direksiyon sınavı oluyor. 2016 Ocak ayından sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ile sürücü adayları direksiyon sınavları sırasında baya bir zorlanack.


Trafik Terörü İçin Önlem Planları

Bilindiği gibi hükümet son zamanlarda artan trafik kazalarının önüne geçmek için bir dizi önlem almak için harekete geçmiş ve ilk planda direksiyon sınavlarına yönelik denetimleri arttırmıştı.  Direksiyon sınavları genellikle ehliyet sınavından 2-3 hafta sonra yapılıyor. Bu sene ikincisi yapılan ehliyet sınavı 14 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşmiş sınav soru ve cevap anahtarı sınavdan iki gün sonra MEB tarafından paylaşılmıştı. Ehliyet sınavına giren ve direksiyon sınavında ter dökecek tüm adaylara şimdiden başarılar dileriz.

MEB ehliyet sınavı soruları ve cevapları ile ilgili tüm bilgilere kamupersoneli.net sitesinin sağ üst köşesinde bulunan arama butonuna ehliyet yazarak erişebilirsiniz.

Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, Ekonomi haberlerinden, MEB duyuru ve sınavlarından , Ehliyet ile ilgili her türlü bilgi ve duyurudan anında haberdar olabilmek için kamu haberciliğinin tartışmasız lideri kamupersoneli.net’i takip etmeye devam edin.

Kamupersoneli.net | Ankara