Mevzuat

Valiler Kararnamesi Ne Zaman Çıkacak?

Seçimlerden dolayı ertelenen Valiler Kararnamesinin çok kısa bir süre içinde çıkması bekleniyor. Beklenen Kararname ile yaklaşık olarak 45 Valinin görev yerinin değişmesi ve bir kısmının da merkeze çekilmesi bekleniyor. Ayrıca yaklaşık olarak 60 büyükelçi de aynı şekilde görev yeri değişmesi ya da merkeze alınması bekleniyor. Farklı bakanlıklardan çok sayıda genel müdür, müsteşar, vali ile emniyet müdürünün atamaları yapılacak. Yönetimi vekâleten yapılan ve alınan kararların zor olduğu kurumlara da atama yapılarak sistemin açılacağı bekleniyor. Ekonomi yönetiminde ilk atama Hazine Müsteşarlığı’na yapılacak. İbrahim Çanakcı’nın IMF’ye 2014 yılında IMF’ye İcra Direktörü olmasının ardından vekâletle yönetilen Hazine’ye müsteşar ataması henüz yapılmadı.


Maliye Bakanlığına Atama

Finans piyasaları için kritik bir öneme sahip olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) eksik üye ile toplanıyor. Maliye Bakanlığı’nda Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü vekâleten yönetiliyor.


Son dakika haberleri, kamu haberleri, memur haberleri, atama kararları, kamu ilanları, akademik ilanlar ve daha fazlasından haberdar olmak için kamupersoneli.net internet sitesini takip edebilir veya kamupersoneli.net android uygulamasını cep telefonunuza indirerek gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Kamupersoneli.net  | Ankara