Adalet Personeli

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bilal Uçar Kimdir?

29 Mayıs 2016 Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarında Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine Bilal Uçar’ın atanması ile ilgili karar yer aldı.


Yeni kabinenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayından geçmesinden sonra bakanlıklara bakan yardımcısı atama kararları da bir bir resmi gazete’de yayımlanmaya başladı. Peki Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bilal Uçar Kimdir? Bilal Uçar 1969 Denizli Acıpayam Doğumludur. Uçar, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş, İstanbul’da bulunduğu seneler içerisinde basın yayın alanında çalışmış, 1997 yılından sonra memleketi Denizli’de serbest avukatlık yapmıştır.

2001 yılında AK Parti’nin kuruluş çalışmaları içerisinde aktif bir şekilde yer alan Sn. Bilal Uçar, Parti kuruluşundan 2007 senesine kadar AK Parti Denizli İl Yönetiminde başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2007 ile 2011 seneleri arasında Denizli İl Başkanlığı görevini yapan Uçar, 2011 yılında genel seçimlerde AK Parti Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Adalet Komisyonu üyeliği, haberleşme Özgürlüğüne ve Özel Hayatın Gizliliğine Yönelik İhlallerin Tespiti ve Önlenmesine İlişkin Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Üyeliği, Türkiye-Malta Parlamentolararası Dostluk Grubu Kurucu Başkanlığı görevlerini yapan Uçar , 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimde 25. Dönem AK Parti Denizli Milletvekili Seçilmiştir. Uçar Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Kamupersoneli Android uygulamasını indirmeyi unutmayın.

Kamupersoneli.net | Ankara