Genel

Memurlar ve Memur Emeklileri İçin Temmuz Müjdesi ( Maaşlara Ne Kadar Zam Yapılacak?)

Memurlara Temmuz Zammı Müjdesi

Temmuz ayında yeni memur maaşları ne olacak? Ocak ayında %6 zam alan memurlar Temmuz 2016’da %5 artıl görecek , Enflasyon %6’nın üzerinde seyrederse ayrıca enflasyon farkı zammı alacaklar. Temmuz ayının yaklaşmasıyla birlikte memurlarda ne kadar zam alacaklarını merak etmeye başladı.


Temmuz ayında toplu sözleşme kapsamında %5’lik bir zam yapılacak, Bu zam oranına ek enflasyonun %6 üzerine çıkması durumunda memurlar ayrıca enflasyon farkı alacak fakat enflasyon seyrine bakıldığında şimdilik enflasyon farkı zammının mümkün olmadığını söylemek mümkün.  Memur-Sen ‘den edinilen veriler doğrultusunda; En düşük memur aylığı (Bekar) Aralık 2015 itibariyle 1906 TL , Ocak ayındaki %6 zam ve %0.90 enflasyon artışıyla birlikte en düşük memur maaşı 2038 TL ‘ye çıkmıştı. 

Temmuz ayında %5’lik zam ile birlikte en düşük bekar memur maaşı 2 bin 140 liraya ulaşmış olacak. Emeklilerinde gözü söz konusu zamlarda. Temmuz ayında %5’lik toplu sözleşme zammı alacak olan memur emeklisinin yüzü gülecek. Temmuz 2016 ‘dan sonra en düşük memur emeklisi aylığı 1701 TL olacak.  Memur-Sen verilerine bakıldığında en düşük memur emeklisi aylığı geçen sene Temmuz ayında 1415 TL idi. 

Kamu haberleri, gündem haberleri, memur haberleri ve çok daha fazlası kamudan haberler merkezi kamupersoneli.net adresinde. Kamupersoneli.net’in android uygulamasını indirerek memurlar için son dakika gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara