İşkur İş İlanlarıÖzel Sektör İş İlanlarıPersonel Alımı

Temizlik personeli iş ilanları yayınlandı! İŞKUR 1.200 personel alımı yapacak

İŞKUR, istihdamda mücadele kapsamında yeni iş ilanları yayınladı. İŞKUR, Türkiye geneli 1.200’den fazla temizlik personeli alımı yapacak. İŞKUR’un yayınladığı temizlik personeli iş ilanlarına göre ön başvurular yine İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Bazı temizlik personeli alım ilanlarında özel şartlar (eğitim durumu, yaş sınırı, yabancı dil, tecrübe vs.) belirtilmiştir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların ön başvuruda bulunabilmek için öncelikli olarak istenen şartları taşıması gerekmektedir. Peki kimler temizlik personeli iş ilanlarına başvuru yapabilir? Temizlik iş ilanları için istenen başvuru şartları nelerdir? personel alımı ne zaman yapılacak?..

Aşağıda, İŞKUR tarafından yayınlanan temizlik personeli ve genel personel alımı ile ilgili özet atlatımlı başvuru listesi yer almaktadır. İstenilen iş ilanı hakkında detaylı bilgi edinebilmek veya başvuruda bulunabilmek için, belirtilen linki kullanarak başvuru sayfasına ulaşabilir ve buradan e-devlet şifrenizi kullanarak İŞKUR’un resmi sayfasından ön kayıt yaptırabilirsiniz.

TÜM İLANLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN ( İL İL ) VE HEMEN İŞKUR ÜZERİNDEN ONLİNE BAŞVURU YAPMAK İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ

İŞKUR iş ilanlarına ön başvuruda bulunmasınız için öncelikli olarak kayıt yapmanız gerekmektedir.

İŞKUR KAYIT 

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

Kayıt Koşulları

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

Engelli Kaydı

Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım veya rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin, engel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az %40’ından yoksun olduklarını, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engellilik Ölçütü, Sınıflandırılması ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikle belirlenen yetkili sağlık kuruluşlarının birinden alacakları engelli sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

İnternet üzerinden engelli olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin sağlık kurulu raporunu İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan engelliler normal statüde işlem görecektir. Raporlarında herhangi bir işte çalışamaz bilgisi olanların engelli kaydı alınmayacaktır. Süreli raporlarda da rapor tarihi dikkate alınarak engellilik derecesinin kalktığı tarihten itibaren iş arayan kaydı sistem tarafından otomatik olarak normale dönüştürülecek, engelliliğinin devam ettiğine dair yeni bir rapor getirilmesi halinde engelli kaydı bu rapor doğrultusunda güncellenecektir.

Eski Hükümlü Kaydı

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler, eski hükümlü sayılacak olup ilgili mevzuat hükümlerinden yararlanacaktır. İnternet üzerinden eski hükümlü olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan eski hükümlüler normal statüde işlem görecektir.

Öncelikli Gönderme Hakkına Sahip Olanların Kayıt İşlemleri

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

Kayıtların Geçerlilik Süresi ve İşlemden Kaldırılması

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

16 Yorum

  1. Ben 50 yaşındayım şuan kaymakamlıkta typ den temizlik görevlisi olarak çalışıyorum haziranın 28de işim bitiyor huzur evinde temizlik işçisi olarak çalışmak istiyorum

  2. Ben 50 yaşındayım şuan kaymakamlıkta typ den temizlik görevlisi olarak çalışıyorum haziranın 28de işim bitiyor huzur evinde temizlik işçisi olarak çalışmak istiyorum

  3. 10 aydır boştayım iş bulamadım suan bana acil işe ilk yacım var baba site işi lazım saat sekiz beş olan maaşı 2600 olan iş lazım bana yardım olursanız sevinirim iki tane cocuklarım var eşim calışmıyor 0546 658 96 93 numaran ulaşabilirsiniz

  4. Ben surekli iskur basvurusu yapmistim okullarda temzlik isinde calsmak istiyorum yardimci olun lutfen

  5. İş temizlik görevlisi Çay olarak çalışmak istiyorum. Eşimden ayrıldım 3tanecocugum var
    Lütfen yardımcı olabilirseniz sevinirim

  6. temizlikde deneyimim var çaycılikta yaptım çalışmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir