Gündem

Kılıçdaroğlu'na linç girişimi davasında skandal gerçek ortaya çıktı!

Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ankara Çubuk’ta bir takım kişiler tarafından linç etme girişimi davasında flaş gelişme.. 

Davaya bakan savcının, henüz olayın detayları belli olmadan Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün ‘terör’ suçundan yakalanmasını ve daha sonra ‘serbest bırakılmasını’ yönünde skandal bir talimat verdiği ortaya çıktı.

Şehit cenazesi sırasında gerçekleşen linç girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında Kılıçdaroğlu’na yumruk attığı belirlenen Osman Sarıgün’ün yakalanması için hazırlanan müzekkere, savcılığın olaya karşı tutumunu da gözler önüne serdi.

ENSAR VAKFI ŞUBE BAŞKANI İKEN AVUKATLIKTAN SAVCILIĞA GEÇİŞ

Çubuk Cumhuriyet Savcısı, olaydan bir gün sonra yumrukçu Sarıgün hakkında “Yakalama müzekkeresi” düzenledi. Savcının yazısında, Sarıgün’ün “Terör örgütü üyeliği” suçundan yakalanıp ifadesinin alınması ve serbest bırakılması istendi. Savcının, Sarıgün’ün, henüz olayın detayları netleşmeden serbest bırakılması yönünde talimat vermesi dikkat çekti. “Terör” suçundan gözaltına alınan Sarıgün, “Kamu görevlisine hakaret, kamu görevlisini yaralama ve halkı suç işlemeye tahrik” suçlarından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Çubuk Cumhuriyet Savcısı, Ensar Vakfı Ankara Şube Başkanı iken avukatlıktan savcılığa geçmişti.

LİNÇ GİRİŞİMİ ARAŞTIRMA ÖNERGESİNE AKP VE MHP’DEN RED

Kılıçdaroğlu'na linç girişimi davasında skandal gerçek ortaya çıktı!

CHP’nin, Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminin araştırılması için verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP’nin red oyları ile Meclis’te reddedilmişti. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Aytun Çıray, konuyla ilgili bir değerlendirme yaptı. Çıray, Çubuk’ta yaşanan olay için “Kim olduğu şimdilik bilinmeyen bir mihrak tarafından çıkarılmış adeta kontrollü bir yangın” benzetmesi yaptı ve şunları söyledi: “Kanlı kardeş kavgasının kıyısından dönüldü. Sayın Meral Akşener’in evini basmaya çalışan ahlaksızlardan sonra bu ikinci denemedir. Hümanistliğiyle bilinen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ölümcül olabilecek bir yangının içinde kaldı. Hedef demokrasiyi ve hukuk devletini yıkmaktı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir