Gündem

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde 1 polisin şehit olduğu saldırı ile ilgili olarak 54 kişi gözaltına alındı!

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 komiser yardımcısı şehit olurken 2 polis ise yaralanmıştı. Olayın perde arkasını araştıran emniyet güçleri bazı isimlere ulaştı. Şanlıurfa TEM şubesi ve İstihbarat şubesinin ortak çalışması ile, saldırı ile ilişkisi bulunduğu şüphesi ile 54 kişi gözaltına alınarak Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.. 

Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor!.. 

OLAY GEÇMİŞİ

Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda 1 komiser yardımcısı şehit oldu, 2 polis yaralandı. Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, Halfeti ilçesine bağlı Dergili Mahallesi’nde bölücü terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyon düzenlendiği belirtildi.

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde 1 polisin şehit olduğu saldırı ile ilgili olarak 54 kişi gözaltına alındı!

İKİ TERÖRİST ÖLÜ ELE GEÇİRİLMİŞTİ!

İki teröristin etkisiz hale getirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “İlimiz Halfeti ilçesine bağlı Dergili Mahallesi’nde PKK terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan meskun mahal operasyonda çıkan çatışmada iki terörist etkisiz hale getirilmiştir. Olayda, büyük bir kahramanlık ve cesaret örneği gösteren bir komiser yardımcımız şehit olmuş, iki güvenlik görevlimiz de yaralanmıştır. Yaralılarımız Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmış olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir