Dgs

DGS (Dikey Geçis Sınavı) geç başvuru sayfası açıldı! DGS geç başvuru ücretleri ne kadar? Başvuru nasıl yapılır?

DGS yani Dikey Geçiş Sınavı geç başvuruları resmen başladı. Ön lisans programlarından 4 yıllık lisans programlarına geçiş yapmak isteyen öğrenciler DGS için gün sayıyor. Başvuru süresini kaçıran adayların ümidi ise geç başvurularda. Hemen belirtelim ki geç başvurular bugün saat 10.00’da başladı. Peki, DGS ücreti ne kadar ve nereye yatar? DGS geç başvuruları saat kaça kadar devam edecek? İşte merak edilen detaylar…

26 Nisan 2019 günü saat 10:30’da başlayan DGS başvuruları 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından gözler geç başvuru tarihine çevrilmişti. Hemen belirtelim ki geç başvurular 21 Mayıs Salı günü ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sayfası (ÖSYM AİS) üzerinden saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

Başvuru sayfası: https://ais.osym.gov.tr/

DGS (Dikey Geçis Sınavı) geç başvuru sayfası açıldı! DGS geç başvuru ücretleri ne kadar? Başvuru nasıl yapılır?

DGS 2019 ne zaman yapılacak?

Başvuru sürecinin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından başlatılmasının ardından sınavın ne zaman gerçekleştirileceği araştırılmaya başlandı. Kurumun yaptığı açıklamada yer alan bilgilere göre sınav 30 Haziran 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek.  

DGS geç başvuru ücreti ne kadar?

DGS 2019 geç başvuru ücreti 180 lira olarak belirlendi. Ücretler başvuruların aksine ATM ve banka şubelerinden değil ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden internet bankacılığı ile yapılacak. İşte ÖSYM başvuru ve ödeme sayfası:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir