Ekonomi

THY Başkanı İlker Aycı Açıkladı! THY 10 Bin Personel Alımı Yapacak! THY 10 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 2019 yılı Ramazan bayramı tatili yoğunluğu nedeniyle tam kapasite uçuş hizmeti vereceklerini ifade etti.

İlker Aycı, ayrıca Türk Hava Yolları (THY) 2019 yılında rekor istihdam gerçekleştireceklerini ifade ederek; 10 bin personel alımı yapacaklarını ifade etti.

Peki Türk Hava Yolları (THY) 10 bin personel alımı ne zaman yapılacak? İşte THY personel alım süreci…

İlker Aycı’nın açıklamalarından satır başları;

THY 10 BİN PERSONEL ALIMI

2019 yılında THY’ye 8 bin 420 istihdam sağlanacağını belirten İlker Aycı, bu sayıda artışa giderek 10 bin personel alacaklarını ifade etti ve açıklamasında;

“Yaklaşık 66 bine yakın çalışanımız var. Sene başında yaklaşık 8 bin 430 istihdam üzerine plan yapmıştık.

Ancak yeni havalimanına taşındıktan sonra bazı hizmetlerde kısa kaldığımızı görerek; buralarda kas gücümüzü artırmak, daha süratli reaksiyon vermek ve havalimanına daha iyi hizmet vermek, kalitemizi artırmak üzere ilave çalışanlara ihtiyacımız olduğunu değerlendirdik.

Bu anlamda 8 bin 430 istihdam içerisinde yaklaşık 4 bin 600 istihdamı ilk 5 ayda gerçekleştirdik. Özellikle yaz aylarının yoğunluğunu da hesaba katarsak, filomuza katılmak üzere bekleyen uçaklarımızın da gelmesiyle beraber, ihtiyacımız oldukça artacak.

İlave istihdamlarla birlikte bu yıl istihdam sayımız bir rekor olacak. Yeni havalimanını rekorlarla açtık ve yeni bir rekor da çalışan sayımızda olacak.

Bu yıl 10 bini bulacak şekilde bir istihdamdan söz ediyoruz.

Türk Hava Yolları’nın bu büyüme ve gelişme trendinin bu muhteşem havalimanı ile taçlandırılmasıyla birlikte bu ihtiyacın giderilmesi mümkün olacak.” dedi.

THY Başkanı İlker Aycı Açıkladı! THY 10 Bin Personel Alımı Yapacak! THY 10 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

THY HEDEFLERİ

İlker Aycı, İstanbul Havalimanına taşınma süreci sonrasında THY hedefleri kapsamında herhangi bir değişiklik yapılıp, yapılmayacağı konusunda yaptığı açıklamada ise;

“Hedeflerin önünde gidiyoruz. Bu anlamda genel müdürümüzden başlayarak, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulumuza, tüm iş ortaklarımıza pilotlarımıza, kabin memurlarımıza ve yer hizmetleri personeline, teknisyenlerimize ve tüm personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Hedefimizin bir tık daha önünde gidiyoruz. Ama bu bize yetmez. Yolcularımıza daha iyisini sağlamak zorundayız.

Özellikle yazın ‘pik’ aylarda ve bayramda büyük bir konfor ve güvenli gidiş gelişlerini sağlayacak operasyon verimliliği görmek istiyorum.

Bu nedenle bu bayramda büyük bir imtihandan daha geçeceğiz.” dedi.

THY Başkanı İlker Aycı Açıkladı! THY 10 Bin Personel Alımı Yapacak! THY 10 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

RAZAMAN BAYRAMI TATİLİ

9 günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle uçak koltuklarının doluluk oranına ve yoğun hizmet hakkında açıklama yapan Aycı;

“Doluluk oranlarımız yüzde 72-73’ler civarında. Bayramda bu yüzde 80’lere gelecek. Bu anlamda bayramda ciddi bir yoğunluğu yaşayacağız.

Günlük gidiş dönüş olarak bakarsak 1.000’leri geçecek uçuş sayımız ve 1010, 1011’i yakalayacağız.

Bu anlamıyla çok ciddi bir kapasite ile uçacağız. İnanıyorum ki yolcularımızı büyük bir huzurla, iyiliklerle, süratle, zamanında ve konforla gidecekleri yere ulaştıracağız.” dedi.

THY Başkanı İlker Aycı Açıkladı! THY 10 Bin Personel Alımı Yapacak! THY 10 Bin Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

23 HAZİRAN SEÇİMİ VE BİLET VE REZERVASYONU

23 Haziran’da İstanbul’da tekrar yapılacak seçime yönelik olarak bilet ve rezervasyon değişiklikleri hakkında açıklama yapan Aycı;

“23 Haziran’da yapılacak seçim nedeniyle bilet ve rezervasyon değişikliklerini ücretsiz yapmak üzere tüm ofislerimizde ve diğer dağıtım kanallarımızda sağlanabilmesi amacını güdüyoruz.

31 Mayıs’a kadar ücretsiz bir biçimde seyahatlerini, biletlerini belge sunmaksızın değiştirebilecekler. Bu anlamda yolcularımıza en esnek bilet değişimini bu seçimlere dönük getirdik.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir