Ekonomi

Anlaşma Vizesi İle İngiltere'de İş Kurma İmkanı!

Türkiye İle İngiltere arasında 1973 yılında imzalanan Ankara Anlaşmasına göre Türk vatandaşları İngiltere’de iş kurabilecek.

Ayrıca başvuru süreci devam ediyor ve vize ile Türk vatandaşları kendi işine sahip olabiliyor.

Timetürk’te yer alan içeriğe göre; İngiltere’de talep edilen şartları yerine getiren Türk vatandaşlar, eşleri ve 21 yaş altındaki çocuklarıyla beraber İngiltere’de yaşayabilir ve kendi işlerini kurabilirler.

CSS Legal İngiltere Vize Danışmanlık firmasından uzman danışman Mustafa Akbaş açıklamasında ise;

“Bu vize türüne başvuru yapan kişiler, İngiltere’de yeni bir yaşam kurarak, prosedürler tamamlandığında İngiltere vatandaşlığı ve süresiz oturum izni alabiliyorlar.

İngiltere İçişleri Bakanlığı verilerine göre Türkiye’den vize başvurularının başladığı 2007 yılından bu yana on binlerce kişi bu anlaşmaya başvururken ciddi miktarda başvuru olumlu sonuç aldı.

Başvuru sayısı her geçen yıl düzenli olarak artıyor ve Türk vatandaşları girişimlerini İngiltere’de çekinmeden gerçekleştiriyorlar.

Ankara Anlaşması vizesine başvuru yapmayı düşünen kişiler, İngiltere’de kendi işlerini kurmak için harekete geçmeli ve vize için gerekli olan evrakları toplamalı, aynı zamanda kendilerine ve yapacakları işe özgü iyi bir Ankara Anlaşması vizesi iş planı hazırlanması için destek almalılar.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir