Kamu Personeli Alım İlanları

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 760 sözleşmeli memur alımı yapılacaktır!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeni sözleşmeli personel alımı yapılacağı bildirildi. Bakanlığın kendi web sayfası üzerinden yaptığı duyuruya göre, toplamda 760 personelin 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi çerçevesinde sözleşmeli pozisyonda alınacağını bildirdi.

Bakanlık tarafından edilen bilgiye göre, hangi kadrolara memur alımı yapılacağı belli oldu.

MEMUR ALIMI YAPILACAK KADROLAR

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 760 sözleşmeli memur alımı yapılacaktır!

1 – 500 Kütüphane memuru

2 – 50 Mühendis

3 – 65 Mimar,

4 – 50 Şehir Plancısı,

5 – 50 Tekniker,

6 – 25 Arkeolog,

7 – 25 Müze Araştırmacısı

8 – 20 Mütercim Tercüman

Belirtilen kadrolara toplamda 760 memur alımı yapılacağı ve yapılması planlanan sözleşmeli personel alımı ihdasının Bakanlık tarafından çıkarıldığını ve bu ihdasın; Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığınca söz konusu (www.kamupersoneli.net) pozisyonlara personel alımı için açıktan atama izni verilmesi halinde (KPSS (B) puanı esas alınarak) ilana çıkılacağı belirtildi.

Memur alımı ile ilgili ihdasın, Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanması ve beraberinde Resmî Gazete ’de yayınlanması ile Bakanlığı resmi web sayfası üzerinden duyurulacaktır.

İlan hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ>

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Sanat tarihçiler o kadar bekledi artık alsınlar bi 500 de sanat tarihçi….

 2. Halkbilimciler yetim mi? İki kadromuz vardi onu da sanat tarihine verdiler ayıptır günahtır

 3. Turizm bakanlığında biz turizm mezunlarının dışında herkesi yine almışlar, üvey evlat muamelesi!

 4. Tarih bölümü ve mükemmel derecede osmanlıca biliyorum benim bölümümü de kapsıyor mu

 5. Tarih bölümü ve mükemmel derecede osmanlıca biliyorum benim bölümümü de kapsıyor mu

 6. Tarih bölümü ve mükemmel derecede osmanlıca biliyorum benim bölümümü de kapsıyor mu

 7. Tarih bölümü ve mükemmel derecede osmanlıca biliyorum benim bölümümü de kapsıyor mu

 8. Tarih bölümü ve mükemmel derecede osmanlıca biliyorum benim bölümümü de kapsıyor mu

 9. Tarih bölümü ve mükemmel derecede osmanlıca biliyorum benim bölümümü de kapsıyor mu

 10. 500 kütüphaneci nedir. 50 mühendis 500 kütüphaneci pes. Zamanında üniversite sınavına çalışma dandik bölüm tuttur. Şimdi gel 500 kadro versinler. İYİ İŞ

 11. Turizm mezunları için neden alım yapılmıyor hala anlamış değilim..? Kültür ve Turizm Bakanlığı arkadaş, adı üstünde.

 12. Bu bölümler dandik filan değil O bölümlerde okuyabilmek için en az 3dil göremiyorsunuz tarih bölümüne açılan kadrodan dolayı teşekkür ederim Ayrıca bir arkadaş yazmış Osmanlıca biliyormuş bu bölüme alırlar tarih bölümünde kütüphane ve arşiv bölümüne alıyorlar

 13. @vatandaş gören de zannedecek seni tıp kazanabildin de okudun. Zamanında sen çalışıp dandik olmayan bir bölüm okusaydın madem öyle. Cahil cahil konuşacağına bir kütüphaneye git de kitap alıp oku. Belki ufkun genişler. Ayrıca KUDURRRRRRRRRRRR

 14. Dandik bölüm diyen arkadaş senin devlet dairesinde hiçbir yerde çalışmaya hakkın yok. Bu ülkede okuması en zor bölümlerden biri sanat tarihidir. Yıllardır bu anı bekleyen insanlar var. Onlar adına mutlu olacaksın ki Allahta sana daha iyisini versin. Mühendis mi oldun bilmiyorum ama adam olamamışsın.

 15. 2019 Kpss başvuruları bitti,bu durumda belirtilen pozisyonlara başruvu yapmamiz olanaksiz mi ?

 16. Mülakat istemiyoruz …
  Lütfen alımlar hakkaniyeti ile olsun . Liyakat istiyoruz. Mülakat ile 1500. sıradaki kişi alınırken ondan 10 kat fazla bilen ve sıralaması 300 lerde olan kişi yerleşemiyor. Benım ne dayım ne amcam ne bır tanıdıgım var. Elımde 1 sene boyunca vermıs oldugum emeğim çabalarım hakkım ıle aldıgım puanım var. Lütfen hakkımızı emeklerimizi çalmayın . Zaten güvenlik soruşturmasını yapıyorsunuz ki yapın sonuna kadar.. Ancak mülakat yaparak emeklerimizi heba etmeyin. Daha fazla bu halkı kendinizden tiksindirmeyin .. Herkes almış olduğu kpss puanına göre sıralamaya tabi tutularak alınsın olması gerektiği gibi

  Bunun dışında her bölüm kendi içinde özeldir ancak Kütüphaneci bölümü adına konuşmak istiyorum bu bölüm sadece kütüphane üzerine odaklanışmış bir bölüm değil aynı zamanda içinde birden fazla branşı barındıran bilgi güvenliği, enformasyon , yönetim organizasyon, elektronik bilgi yönetim sistemleri vb gibi bir mühendislikten fazlasını barındıran bir bölüm olup bölüme girebilmek adına geçmiş yılllardaki ösym branş sıralamasına bakmanızı tavsiye ederim ki bölüm aynı zamanda bilgi g. mühendisliği olarak geçiyor. Cahilliğiniz burdan belli zaten ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir