Kpss'siz Personel Alım İlanları

İŞKUR tarafından yüksek maaşlı kimlikli ve kimliksiz olarak güvenlik görevlisi personeli alım ilanları yayınlandı!

İŞKUR tarafından yeni güvenlik görevlisi personel alımı için yeni iş ilanları yayınlandı. İŞKUR’un resmi sayfasında, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, Türkiye’nin birçok ilinde özel güvenlik personeli alımı için yeni iş ilanları bulunmaktadır. İŞKUR tarafından yayınlanan güncel tarih olarak Türkiye geneli 696 güvenlik görevlisi alımı yapılması planlanmaktadır.

Güvenlik personeli alımı için yayınlanan iş ilanları içerisinde banka güvenlik görevlisi alımı ve yüksek maaşla güvenlik personeli alımı yapan kurumların iş ilanları da mevcuttur. Ayrıca bazı genel başvuru şartları içeriğinde kimlikli ve kimliksiz, silahlı ve silahsız, Yüksek maaşlı ve asgari ücretli olma şartları sunulmaktadır.

Güvenlik görevlisi personel alımı iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar, İŞKUR’un resmi sayfasından e-devlet şifresi kullanarak ön kayıt yapabilirler.

Aşağıda, güvenlik görevlisi personel alımı ile ilgili yayınlanan iş ilanları bulunmaktadır. İlgili iş ilanı hakkında bilgi alabilmek veya başvuruda bulunabilmek için, ilan altında belirtilen linkin üzerine tıklamanız yeterlidir.

1 – Güvenlik görevlisi personel alımı için yayınlanan iş ilanlarına ulaşmak ve başvuru sayfasına ulaşarak kayıt yaptırmak için LÜTFEN BURAYI TIKLAYINIZ >>>

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanan ilanlar ile 2019 yılı içerisinde binlerce özel güvenlik görevlisi alımı yapıyor. Türkiye genelindeki pek çok kuruma ilköğretim mezunu olmak şartıyla güvenlik görevlisi alınacak. İŞKUR aracılığıyla ülke genelinde birçok vatandaşa iş imkânı sağlamakta.  Vardiyalı çalışmaya müsait olan adaylar güvenlik görevlisi alımı için başvuruda bulunabilir.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR tarafından yüksek maaşlı kimlikli ve kimliksiz olarak güvenlik görevlisi personeli alım ilanları yayınlandı!

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

18 yaşından büyük olmak 21 yaşından büyük olmak Kamu haklarından mahrum olmamak.

 En az ilköğretim mezunu olmak

Kamera sistemleri konusunda tecrübe sahibi olmak

Görevine engel sağlık sorunu bulunmamak

Askerlik ile ilişkisi bulunmamak

Vardiyalı çalışmaya müsait olmak

İletişim konusunda yetenekli olmak.

Özel güvenlik görevlisi nasıl olunur?

Özel güvenlik görevlisi olmak için ilinizde bulunan sertifika vermeye yetkili olan kurumlardan silahlı veya silahsız olmak üzere eğitim almanız gerekmektedir. Bunun akabinde her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenmekte olan ÖGG sınavına katılıp başarılı olmalısınız. Bu sınav her sene 6 kez yapılmaktadır ve başarılı sayılmak için de en az 60 puan almanız gerekmektedir. Şayet ilk girişinizde sınavı kazanamadıysanız da birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcı ödenerek katılına bilir. Öncelikle silahlı ve silahsız olmak üzere iki çeşit özel güvenlikçi bulunmaktadır. Bu ikisi için de aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır. Bu belgelerin neler olduğuna aynı zamanda sertifika hakkında daha çok bilgi vermiş olduğumuz silahlı silahsız özel güvenlik sertifikası nasıl nereden alınır yazımızdan ulaşabilirsiniz. Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur. Özel güvenlik görevlisi çalışma alanları, iş olanakları Özel güvenlik görevlileri sitelerde, hastanelerde, konser, tiyatro gibi çeşitli etkinliklerde, okullarda, bankalarda ve daha çok sayıda yerde çalışma imkanı bulunmaktadır.

Özel güvenlik görevlilerinin çalışma alanları oldukça fazla ve bu doğrultuda da ihtiyaç oldukça fazladır. Bunların dışında özel güvenlik görevlisi mesleği hakkında sıkça sorulan sorular bulunmaktadır. Bu sorulara ve yanıtlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Sizlerin de meslek hakkında sorusu bulunuyorsa yorum bölümümüzden bu sorularınızı dile getirebilirsiniz. Özel güvenlik görevlileri partiye üye olabilir mi? Özel güvenlik görevlilerinin herhangi bir siyasi partiye üye olmalarına engel bir durum söz konusu değildir. Özel güvenlik görevlisi olma zorlukları nelerdir? Özel güvenlik görevlileri gündüz çalışabildikleri gibi gece de çalışabilirler. (Kamu personel alım ilanlarına, kamupersoneli.net adresinden ulaşabilirsiniz) Çalışma saatlerinin farklı olması başlı başına bir sorun haline gelebilir. Ayrıca soğuk, yağmur demeden görevlerini icra etmek zorundadırlar. Bu yüzden esnek çalışma saatlerine uyabilen, vardiyalı çalışabilen kişilerin güvenlik görevlisi olmak için başvuruda bulunmaları daha doğru olacaktır. Özel güvenlik görevlileri polis olabilir mi? Ülkemizdeki polis ihtiyacının hali hazırda oldukça fazla olduğu düşünülmekte ve bu doğrultuda her sene alımlar yapılmaktadır. Polis olmaya en uygun kişilerin özel güvenlik görevlileri olduğu ise sık sık dile getirilmektedir. Daha önceki yıllarda bu hususta da sıcak gelişmeler yaşanmıştı. Ancak özel güvenlik görevlilerinin polis olabilmeleri yani polisliğe geçebilmeleri için herhangi bir adım atılmadı. Yani mevcut durumda özel güvenlik görevlileri polisliğe geçemezler. Şayet bu hususta herhangi bir gelişme yaşanırsa www.kamupersoneli.net adresimiz üzerinde bu gelişmeleri siz değerli okurlarımız ile paylaşırız.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Yalan yanlis insanlarin ,, zor durumu ile dalga gecen bir hukumet,, normal is ilanlari bile kritere uyuyorsun almiyor ,, sadece iskurun sitedinde is alimi gorunsun is yok demesin guya aslinda ilan bos orda alim gorunsun,, orda mesela alim 5,, bas vuran 100 1 senedir ilani her ay yenileniyor yani isci mi bulamiyor bu firma ,, bastakiler sahtekar ,is kurda umut taciri

 2. Yalan yanlis insanlarin ,, zor durumu ile dalga gecen bir hukumet,, normal is ilanlari bile kritere uyuyorsun almiyor ,, sadece iskurun sitedinde is alimi gorunsun is yok demesin guya aslinda ilan bos orda alim gorunsun,, orda mesela alim 5,, bas vuran 100 1 senedir ilani her ay yenileniyor yani isci mi bulamiyor bu firma ,, bastakiler sahtekar ,is kurda umut taciri

 3. Kimlikli kimliksiz güvenlik diyor çok saçma kimliksiz nasıl güvenlik görevlisi olunuyor biz boşuna mı masraf ettik sertifika alabilmek için ders çalıştık o kadar bazen çok sacmaliyorlar

 4. 35 yaş siniri var iş bulamiyoruz haziran 28 de okuldaki güvenliklerin sözleşmeleri bitiyor kaç bin güvenlik işsiz kalicak.

 5. 2002 tarih cay debreminde sonra AKP li cay beiediye bsk ni onca eziyet sonra isten atti torpilli olanlar kaldi disaridan da yakinlarini ise alip hepsind kadro verildi sinavlar iskur vs.yil2019 17 senedir bekliyoruz.torpiliniz yoksa hic umutlanmayin hakkinizida aramayiniz bizler zarar gorduk.
  Ben yemin ederimki korkuyorum.

 6. 2002 tarih cay debreminde sonra AKP li cay beiediye bsk ni onca eziyet sonra isten atti torpilli olanlar kaldi disaridan da yakinlarini ise alip hepsind kadro verildi sinavlar iskur vs.yil2019 17 senedir bekliyoruz.torpiliniz yoksa hic umutlanmayin hakkinizida aramayiniz bizler zarar gorduk.
  Ben yemin ederimki korkuyorum.

 7. 2002 tarih cay debreminde sonra AKP li cay beiediye bsk ni onca eziyet sonra isten atti torpilli olanlar kaldi disaridan da yakinlarini ise alip hepsind kadro verildi sinavlar iskur vs.yil2019 17 senedir bekliyoruz.torpiliniz yoksa hic umutlanmayin ise alinacak kisiler belli hakkinizida aramayiniz bizler zarar gorduk.
  Ben yemin ederimki korkuyorum.

 8. 2002 tarih cay debreminde sonra AKP li cay beiediye bsk ni onca eziyet sonra isten atti torpilli olanlar kaldi disaridan da yakinlarini ise alip hepsind kadro verildi sinavlar iskur vs.yil2019 17 senedir bekliyoruz.torpiliniz yoksa hic umutlanmayin ise alinacak kisiler belli hakkinizida aramayiniz bizler zarar gorduk.
  Ben yemin ederimki korkuyorum.

 9. 2002 tarih cay debreminde sonra AKP li cay beiediye bsk ni onca eziyet sonra isten atti torpilli olanlar kaldi disaridan da yakinlarini ise alip hepsind kadro verildi sinavlar iskur vs.yil2019 17 senedir bekliyoruz.torpiliniz yoksa hic umutlanmayin ise alinacak kisiler belli hakkinizida aramayiniz bizler zarar gorduk.
  Ben yemin ederimki korkuyorum.

 10. 2002 tarih cay debreminde sonra AKP li cay beiediye bsk ni onca eziyet sonra isten atti torpilli olanlar kaldi disaridan da yakinlarini ise alip hepsind kadro verildi sinavlar iskur vs.yil2019 17 senedir bekliyoruz.torpiliniz yoksa hic umutlanmayin ise alinacak kisiler belli hakkinizida aramayiniz bizler zarar gorduk.
  Ben yemin ederimki korkuyorum.

 11. Alım var deniliyor artvin bu ülkenin üvey evladimi niye artvinde alim yok artvin imi terk edelim

 12. Özel güvenlik görevlisi olmak için sadece belge değil 2 sene olmak üzere bir eğitim süreci olan MYO var

 13. Kimlikli olan iş bulamıyor kimliksiz nasıl bulsun bunlar iyice kafa buluyorlar insanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir