Akademik Personel Alım İlanları

Sakarya Üniversitesi 21 kamu personeli alımı için yeni ilan yayınlandı! Akademik personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yayınlanan kamu personeli alım ilanlarına göre; Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni akademik personeli alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan alım ilanına göre Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Üroloji Anabilim Dalı, Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü, İstatistik Teorisi Anabilim Dalı, Bilgisayar Ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümü,Yazılım Mühendisliği Anabilim Dalı, İşletme Fakültesi İşletme Bölümü, Ticaret Hukuku Anabilim Dalı, Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü, Gıda Mühendisliği Anabilim Dalı, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı, Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü, Çevre Mühendisliği Anabilim Dalı, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı, Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü, Makina Mühendisliği Anabilim Dalı, Mühendislik Fakültesi, Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı, Mühendislik Fakültesi, Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı, Mühendislik Fakültesi Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı, Mühendislik Fakültesi, Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı, Ortadoğu Enstitüsü, Ortadoğu Çalışmaları Anabilim Dalı (Disiplinler Arası), Adapazarı Meslek Yüksekokulu Elektronik Ve Otomasyon Bölümü Mekatronik Programı, Adapazarı Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma Ve Güvenlik Bölümü İş Sağlığı Ve Güvenliği Programı Ana Bilim Dallarında Prof., Doçent ve Öğretim görevlisi statülerinde 21 akademik personel alımı yapılacağı bildirildi.

Kamu personeli alımları başlamış olup, başvurular 26 Haziran 2019 mesai bitimine kadar devam etmektedir. Peki Sakarya Üniversitesi Personel alımı başvuru şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? İşte yanıtı…

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan resmi akademik personeli alım ilanı şöyle;

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden:
2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır.

1-Profesör kadrosu için adayların Başvuru Formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, Doçentlik Belgesini, 2 fotoğrafını, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını kapsayan 6 takım başvuru dosyasını PDF, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin word formatında aktararak 6 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

2-Doçent kadrosu için adayların Başvuru Formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, Doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım başvuru dosyasını PDF, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin word formatında aktararak 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. Üniversitemiz Senato Kararına istinaden; doçentlik kadrolarına başvuranlardan, doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar, müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların atamaları yapılmayacaktır.

3-Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adayların, Başvuru Formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) özgeçmişini, 2 fotoğrafını, nüfus cüzdan suretini, öğrenim belgelerini (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), yabancı dil belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım başvuru dosyasını PDF, özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin word formatında aktararak 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte ilgili birime başvurmaları gerekmektedir.
Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak başvurular ve eksik belge ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir