Akademik Personel Alım İlanları

Marmara Üniversitesi 18 kamu personeli alımı için yeni ilan yayınlandı! Akademik personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) tarafından yayınlanan kamu personeli alım ilanlarına göre; Marmara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni akademik personeli alım ilanı yayınlandı. Yayınlanan alım ilanına göre Marmara Üniversitesi 5 farklı birime Prof., Doçent ve Öğretim görevlisi statülerinde 18 akademik personel alımı yapılacağı bildirildi.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK FAKÜLTELER

1 – İlahiyat Fakültesi,

2 – İletişim Fakültesi,

3 – İşletme Fakültesi,

4 – Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve

5 – Teknoloji Fakültesi

Kamu personeli alımları başlamış olup, başvurular 01 Temmuz 2019 mesai bitimine kadar devam etmektedir. Peki Marmara Üniversitesi Personel alımı başvuru şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? İşte yanıtı…

MARMARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ RESMİ İLANI

Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Teknoloji Fakültesi’ne aşağıda belirtilen Bölüm, Anabilim Dalı ve Programlarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

Marmara Üniversitesi 18 kamu personeli alımı için yeni ilan yayınlandı! Akademik personel alımı başvuru şartları nelerdir?

Profesör kadrosu Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesi ile birlikte, özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 6 takım başvuru dosyasını PDF formatında CD veya Taşınabilir Belleğe aktararak ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent kadrosu Daimi statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, noter tasdikli Doçentlik Belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını PDF formatında CD veya Taşınır Belleğe aktarılarak dilekçeleri ile birlikte ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Üniversitemiz Senato Kararına istinaden; doçentlik kadrolarına başvuranlardan, doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar; müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların kadro atamaları yapılmayacaktır.”

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların özgeçmişlerini, noter tasdikli Doktora belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını PDF formatında CD veya Taşınır Belleğe aktarılarak dilekçeleri ile birlikte ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Birime şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlan olunur.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan resmi akademik personeli alım ilanını görüntülemek için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ>

Bir Yorum

  1. Kamu yönetimi bölümü mezunlarına ağırlık verilmelidir yüksek lisans şartı olmamalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir