Dgs

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Giriş Belgeleri Yayımlandı Mı? DGS Sınav Giriş Yeri Sorgulama Ekranı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) giriş yerleri için heyecan devam ediyor. 26 Nisan 2019 tarihinde başlayan 2019 DGS başvuruları 8 Mayıs 2019 tarihine kadar alınmıştı.

DGS sınavının ardından adaylar sınav giriş belgeleri ve sınavın yapılacağı tarih adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Binlerce adayı yakından ilgilendiren DGS sınavında adaylar iki yıllık ön lisans eğitimlerini dört yıllığa tamamlamak için ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan sınavda ter dökecek

PEKİ DGS 2019 NE ZAMAN YAPILACAK?

DGS, 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak. Sayısal ve sözel bölümden oluşacak DGS 10.15’te başlayacak. Adaylara 150 dakika süre verilecek.

Sınav binalarına saat 10.00’dan sonra giriş yapılmayacak. Sınavda alınan puan sadece 2019-2020 yılındaki yerleştirmede geçerli olacak.

DGS SINAV GİRİŞ YERLERİ

30 Haziranda yapılacak olan DGS’nin giriş yerleri henüz açıklanmadı. ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden erişime açılacak olan sınav giriş belgeleri elektronik ortamda sorgulanacak.

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

DGS sonuçlarının ise ÖSYM takvimine göre 25 Temmuz’da ilan edilmesi bekleniyor.

Bir Yorum

  1. Babam olmadığı halde bana kredi çıktı. Babası olanlara durumu iyi olanlara ise burs çıktı adalet bunun neresinde? İş yok güç yok 9.600tl borç var faiz koyuyorlar ertelesen. Bazı arkadaşlar keyfine harcadı demiş okurken ne yiyip ne içicez nerde yatıp uyucaz yurtlar apartlar 450 500 tldi benim zamanımda verdiği kredi ise 400 ona rağmen zor yetiyordu. İnşall biran önce bi düzenleme gelir yada silerler borçla yaşamak istemiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir