İşkur İş İlanları

İŞKUR'dan güncel iş ilanları! İŞKUR KPSS şartsız sınavsız onlarca meslekten 50 bin personel alımı yapıyor!

İŞKUR, kuruluşundan bu yana toplam 7 milyondan fazla kişiye iş istihdamı sağladı. Bu rakamlar içinde geçici personel alımı ve mevsimsel işçi alımları da dahildir. İŞKUR sadece 2019 yılı içerisinde 27 Haziran’a kadar toplamda 599.114 kişiye iş istihdamı sağlamıştır. 2019 Haziran ayı güncel tarih olarak şu anda, İŞKUR’un açık iş ilanları kategorisinde yer alan personel alım ilanlarında göre 43.457 farklı ilan bulunmaktadır. Bu başvuruları devam eden iş ilanları kapsamında İŞKUR, Türkiye geneli olarak, Kamu kuruluşlarına ve özel sektör şirketlere personel ihtiyacını karşımaya devam ediyor. KPSS şartsız ve sınavsız olarak personel alımı yapan İŞKUR, Haziran ayı sonuna kadar hemen hemen her sektör ve meslek gurubundan toplamda 50 bin personel alımı yapacak. Bu rakamlar içerisinde eski hükümlü ve engelli kadrosu da dahildir.

İŞKUR EN FAZLA HANGİ MESLEK GURUPLARINDAN PERSONEL ALIMI YAPIYOR

İŞKUR'dan güncel iş ilanları! İŞKUR KPSS şartsız sınavsız onlarca meslekten 50 bin personel alımı yapıyor!

Başta belediyeler olmak üzere birçok kamu kurumunun ve özel sektör firmalarının personel ihtiyaçlarına aracılık eden İŞKUR, en çok Beden İşçisi (Genel), Temizlik Görevlisi, Satış Danışmanı / Uzmanı, Garson (Servis Elemanı), Turizm ve Otelcilik Elemanı, Makineci (Dikiş), Güvenlik Görevlisi, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi, Ön Muhasebeci ve daha birçok meslek gurubundan personel alımı yapıyor. Sadece vasıflı vasıfsız işçi alımı ve temizlik personeli alımı olarak toplamda 10 bin 463 personel alımı yapılacaktır. Diğer meslek gurupları toplamında ise sadece Haziran ayı içerisinde toplamda 50 bin personel alımı yapılması planlanmaktadır.

İŞKUR’da yayınlanan ve başvuruları devam eden iş ilanlarını görüntülemek ve ilgili iş ilanına başvuruda bulunmak için lütfen BURAYI TIKLAYINIZ>

Peki İŞKUR’a nasıl kayıt olabilirim ve istediğim iş ilanına nasıl başvuruda bulunabilirim? Engelli ve eski hükümlü kaydı nasıl yapılır? İşte cevabı…

İŞKUR’A KAYIT NASIL YAPILIR?

İŞKUR'dan güncel iş ilanları! İŞKUR KPSS şartsız sınavsız onlarca meslekten 50 bin personel alımı yapıyor!

İş aramanın ilk adımı kayıttır. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur. Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, lütfen kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgilerinizi tam ve doğru olarak sisteme giriniz.

İŞKUR’A KAYIT KOŞULLARI NELERDİR?

İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Kayıt için beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.

İŞKUR’A ENGELLİ KAYDI NASIL YAPILIR?

İŞKUR'dan güncel iş ilanları! İŞKUR KPSS şartsız sınavsız onlarca meslekten 50 bin personel alımı yapıyor!

Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım veya rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerin, engel durumuna göre tüm vücut fonksiyon kayıplarının en az %40’ından yoksun olduklarını, 30.03.2013 tarih ve 28603 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Engellilik Ölçütü, Sınıflandırılması ve Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelikle belirlenen yetkili sağlık kuruluşlarının birinden alacakları engelli sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

İnternet üzerinden engelli olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin sağlık kurulu raporunu İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan engelliler normal statüde işlem görecektir. Raporlarında herhangi bir işte çalışamaz bilgisi olanların engelli kaydı alınmayacaktır. Süreli raporlarda da rapor tarihi dikkate alınarak engellilik derecesinin kalktığı tarihten itibaren iş arayan kaydı sistem tarafından otomatik olarak normale dönüştürülecek, engelliliğinin devam ettiğine dair yeni bir rapor getirilmesi halinde engelli kaydı bu rapor doğrultusunda güncellenecektir.

İŞKUR’a ESKİ HÜKÜMLÜ KAYDI NASIL YAPILIR?

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenler, eski hükümlü sayılacak olup ilgili mevzuat hükümlerinden yararlanacaktır. İnternet üzerinden eski hükümlü olarak kayıt yaptırmak isteyen kişilerin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan eski hükümlüler normal statüde işlem görecektir.

ÖNCELİKLİ GÖNDERME HAKKINA SAHİP OLANLARIN KAYIT İŞLEMLERİ

Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine öncelikli olarak müracaat edecek olanlar, öncelik hakkı sahipliğine ilişkin belgelerini İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine ibraz ederek bu durumlarını onaylatmaları zorunludur. Onay işlemi yaptırmayan öncelikliler normal statüde işlem görecektir.

KAYITLARIN GEÇERLİLİK SÜRESİ VE İŞLEMDEN KALDIRILMASI

Kayıtların aktif olarak işlemde kalma süresi, son işlem tarihinden itibaren on iki aydır. Kayıtları işlemden kaldırılan iş arayanlar internet üzerinden Kurum portalına giriş yaparak “İş Arama/Kayıt Durumu” menüsünden kaydını aktif duruma getirebilirler veya İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen, telefon, faks, e-mail vb. iletişim araçlarıyla müracaat etmeleri halinde kayıtları yetkili Kurum personelince müracaat tarihinden itibaren aktif duruma getirilir. Aktif olarak işlemde kalma süresi içinde işlem görmeyen veya diğer nedenlerle pasif duruma alınan kayıtlar, iş arayan tarafından güncelleninceye kadar aktif olarak değerlendirilmeyecektir.

Ayrıca aramalarınızı yaşadığınız şehir bilgisini ekleyerek yapmanız daha doğru ve sağlıklı sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Aktif olarak iş arıyorsanız hemen İŞKUR e-şube üzerinden başvurunuzu yapınız. Bulunduğunuz il ve ilçede yer alan İŞKUR Müdürlükleri ile görüşerek de açık olan kadrolar hakkında bilgi sahibi olabilir ve başvuru yapabilirsiniz. İlan detaylarını görmek için muhakkak sisteme giriş, başvuru için ise iş arayan durumunun aktif olması gerektiğini gözden kaçırmayınız.

Bir Yorum

  1. Kamupersoneli sayfası işkur üzerinde her alımda kayıt yaptırıyoruz ama 3 yıldır bir kere bile girmek istediğim iş için hiç çıkmadı yaş şartı 35 altı alınmıyor bizlerinde işe ihtiyacı var biraz yardımcı olunmasını istiyorum

  2. 3 çocuk babasıyım evim kira işim yok sayın Tayyip bey bu işlere bi el atsan taşmış yiyelim hırsızlıkmı yapalım şu Suriyeli vatanlara sahip çıktığının 10 da 1 ni kendi vatanlarına çıksan keşke…

  3. Sayın cumhurbaşkanı ben kilis ilinde oturuyorum suriyeliler konteynirkentte elektrik bedava kellebasi 140 lira aliyorlar hastane ve dava ilaçları bedava kilise gelin görün ne güzel dünya biz üvey vatandaş onlar öz vatandaş

  4. Ben 4 yildir is kura is ilanı vermistim hala bzna bir is bulunamadi çünkü yas siniri konmu peki otuz bes yasini gecen ise ihtiyaci olan ne yapsin dilensinmi bu yas sinirini ortadan kalmali devt bu soruna cözüm bulmali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir